Spore zmiany w Błażowej. Zaczynamy!

Dosyć trzymania już Was w niepewności. Wraca ligowe granie. A w zasadzie, wróciło, bo rozpoczęło się już w piątek. My natomiast zainaugurujemy nowy sezon w niedzielę o 16:00, na własnym stadionie, a zagramy przeciwko Błażowiance. Którą znamy dobrze, ale w tym sezonie w szeregach rywala nastąpiły niemałe zmiany.

Nowy sezon, nowy trener

Piotr Górka po odejściu trenera Gołdy ze Strumyka pozostał w lidze jako szkoleniowiec z najdłuższym stażem w fachu szkoleniowca. A Błażowiankę prowadził nieprzerwanie od dobrych kilku sezonów.

Tego lata postawiono w Błażowej na nowego trenera, którym został Konrad Bober. 29-latek dotychczas pracował głównie w roli asystenta, ostatnio u boku Grzegorza Opalińskiego w trzecioligowej Koronie Rzeszów (ale też jako pierwszy trener w ostatnich meczach sezonu). Wcześniej zdobywał doświadczenie w Resovii, JKS Jarosław, Sokole Sieniawa i Stali Stalowa Wola. Ligowy debiut nowego opiekuna Błażowianki nastąpi w starciu z Sokołem.

Zmiany, zmiany, zmiany!

Skupmy się na samej kadrze. Choć Błażowianka oficjalnie nie podała informacji na temat letnich transferów to już wiemy kto wkrótce także zanotuje debiut w nowych barwach.

Zacznijmy od 21-letniego obrońcy Damiana Kupca, wychowanka OSiR-u Biłgoraj, a od 2017 roku gracza tamtejszej Łady, reprezentanta zamojskiej grupy Klasy Okręgowej.

Po pobycie w Grunwaldzie Budziwój do Błażowej zawita też Adrian Sorbian. 21-latek dołączył do Strugu i trafił na wypożyczenie do ubiegłorocznego beniaminka. Po spadku Rzeszowian pomocnik, wychowanek Samtelu Zbydniów (z woj. lubelskiego) po raz kolejny zmieni barwy.

Z Wesołej powraca do Błażowej Damian Osip i to prawdopodobnie ostatnia zmiana.

W przeciwnym kierunku, do Włókniarza Rakszawa powędrował wyróżniający się dotychczas Mikołaj Wania. Na grę w Malawie skusił się do tego Mikołaj Gołda.

Czy wpłynie to na to jak prezentuje się Błażowianka? Wielkiej różnicy nie powinniśmy odczuć, bo trzon pozostaje bez zmian. Bracia Maciej i Paweł Kruła, do tego doświadczeni Marcin Dobrzański i Dariusz Róg. To może być kolejny niełatwy dla nas mecz, przeciwko ekipie, która zawsze stawiała Sokołom twarde warunki. Dwie z naszych ostatnich potyczek padły jednak łupem TGS (wygrana w Błażowej 1:2 i u siebie 5:3).

Statystyki

A teraz kilka statystyk z tamtego sezonu, które mogą nieco powiedzieć o naszym rywalu, mimo zmiany trenera. Błażowianka poprzedni sezon zakończyła na wysokim, 6. miejscu, a jej piłkarzom nie sprawiało różnicy czy grają na własnym boisku czy nie (identyczny bilans 8-4-5). Ogromną różnicę widać jednak w liczbie zdobywanych przed własną publicznością goli (51 w Błażowej, 38 na wyjazdach). Co ciekawe, ostatnim przegranym na obcym boisku meczem był mecz.. z Sokołem.

Błażowianka potrafi strzelać dużo słabszym drużynom (vs Aramix 8:1, vs Grunwald 6:1, vs Wisłok 5:0, vs Sawa 1:5), ale zdarzyło się naszym rywalom kilka potknięć (porażki ze Stalą 5:0 i Stobierną 5:1). W dalszym ciągu jest to jednak mocna ekipa.

Zapraszamy na trybuny!

TG Sokół vs Błażowianka

niedziela 14/08/2022, 16:00, Stadion przy ul. Polnej 1

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com