Sprawdzamy formę beniaminka!

4-ligowy Sokół Kamień będzie 4. rywalem TGS podczas letniej sesji sparingów przed startem rozgrywek. Nasi imiennicy mają za sobą historyczny sukces i będą prawdopodobnie najtrudniejszym spośród naszych przeciwników okresu przygotowawczego. A przypomnijmy, że start ligi już za tydzień! Startujemy o 11:00.

W Kamieniu święto

94 punkty. Tak blisko bariery stu zdobytych punktów był w tym roku klub z Kamienia. Piłkarze Sokoła zostawili za sobą tak renomowane marki jak Unia Nowa Sarzyna, Stal Gorzyce, Pogoń Leżajsk czy Stal Nowa Dęba. I jest to największy sukces w piłkarskiej historii nieodległego nam Kamienia. Założony w 1969 roku jako LZS Kamień zespół jeszcze w latach 90-tych rywalizował w sezonie 1990/1991 z Sokołowianką (w Klasie A) – wtedy górą byli Sokołowianie. I to właśnie gdzieś na tym poziomie rozgrywkowym balansowała drużyna Sokoła. Potem już w latach 2000′ drużyna występowała w stalowowolskiej grupie Klasy Okręgowej, by w końcu zawitać na poziom wojewódzki. W swojej historii klub zmieniał kilkukrotnie szyld. Występował jako Huragan czy Bizon, a od 1988 roku aż do dziś, jako Sokół Kamień, nawiązując, podobnie jak TGS do tradycji związanej z działalnością przedwojennego Towarzystwa.

Doświadczona drużyna

Z gry w naszym okręgu znamy m.in. doświadczonego już snajpera Karola Skubę, z przeszłością m.in. w Resovii czy Wólczance Wólka Pełkińska. W Kamieniu gra też Paweł Kozieł, ograny m.in. w Siarce i Stali Mielec bramkarz. Nie brakuje w Sokole piłkarzy z historią gry w Stalówce (m.in. Kamil Kobylarz i Kamil Kołodziej), a trener Marek Kusiak miał w tamtej rundzie do dyspozycji znanego doskonale w piłkarskim środowisku Pawła Dziedzica (ex-Ruch Chorzów, Korona Rzeszów, Izolator, obecnie Sokół Kolbuszowa Dolna) i Bartosza Horajeckiego – 30-letniego pomocnika, wychowanka Stali Stalowa Wola, z doświadczeniem na szczeblu 2. ligi, w której na przestrzeni trzech lat 2010-2013 złapał bardzo cenne doświadczenie. W Kamieniu Horajecki występuje od wiosny sezonu 2015/2016.

Sylwetka trenera

Marek Kusiak już zdążył się zapisać w historii klubu z Kamienia, ale sam w sobie jest ciekawą postacią. Jako piłkarz lata spędził w bardzo mocnych Tłokach Gorzyce, a na drugim szczeblu polskich rozgrywek reprezentował też barwy swojej macierzystej Stali Stalowa Wola. Do tego dochodzi gra da II i III-ligowej Resovii i udział w upadłym już projekcie budowy mocnej drużyny w Cisnej. Piłkarskie doświadczenie zaprocentowało najpierw trenerską pracą jako trener młodzieżowych grup Stalówki, a potem pracą w seniorskiej piłce, z którą zmierzył się właśnie w Kamieniu. Jak widać, z dobrym skutkiem.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com