Starcie biało-niebieskich drużyn w Sokołowie!

Już jutro naszych piłkarzy czeka kolejny test. Tym razem przeciwnikiem będzie zespół Dynovii Dynów, który typowany jest do ścisłej czołówki Klasy Okręgowej. Będzie to pierwszy ligowy mecz naszej drużyny na własnym stadionie w tym sezonie. Spotkanie z Dynovią rozpocznie się o 15:00. Zapraszamy wszystkich kibiców! Rywal nie byle jaki, ale mimo wszystko miejmy nadzieję, że nasz zespół w końcu zwycięży!

Dynovia powstała w 1947 roku (jako LZS Dynów) i może pochwalić się występami w IV szczeblu rozgrywek, gdzie rywalizowała między innymi z Sokołowianką i Sokołem. Pierwsze znane nam spotkanie pomiędzy dynowskimi i sokołowskimi drużynami  to sezon 1975/76, kiedy to Sokołowianka pokonała LKS Dynów 6:1, w rewanżu w Dynowie remisując 1:1. Wiele lat później doszło do spotkań w ramach IV ligi (sezon 1996/97) – 0:1, 1:1. Sezon później sokołowski zespół pokonał Dynovię (u siebie) 4:2, przegrywając w rewanżu 0:3.  Już jako TG Sokół w 1998 roku Sokołowianie pokonali zespół z Dynowa 2:0, remisując w Dynowie 1:1. Pełną pulę udało zgarnąć się w sezonie 1999/00, w którym dwukrotnie zwyciężyliśmy Dynowian 3:1 i 3:2.

W późniejszych latach TG Sokół mierzył się z Dynovią w Klasie Okręgowej (od sezonu 2003/04). Łącznie lepszy bilans posiadają sokołowskie drużyny, które wygrały 8-krotnie. Pięciokrotnie w spotkaniach Sokołowian i Dynowian padał remis. Natomiast piłkarze z Pogórza byli lepsi 3-krotnie. Bilans bramkowy to 35:21 na korzyść Sokoła.

Historia spotkań:

1975/76
Sokołowianka – LKS Dynów 6:1
LKS Dynów – Sokołowianka 1:1
1996/97
Sokołowianka – Dynovia 0:1
Dynovia – Sokołowianka 1:1
1997/98
Sokołowianka – Dynovia 4:2
Dynovia – Sokołowianka 3:0
1998/99
TG Sokół – Dynovia 2:0
Dynovia – TG Sokół 1:1
1999/00
TG Sokół – Dynovia 3:1
Dynovia – TG Sokół 2:3
2003/04
TG Sokół – Dynovia 5:0
Dynovia – TG Sokół 2:2
2004/05
TG Sokół – Dynovia 2:2
Dynovia – TG Sokół 1:0
2005/06
Dynovia – TG Sokół 2:3
TG Sokół – Dynovia 2:1 (w Dynowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
10 odpowiedzi
 1. ...

  strona schodzi na psy. jeszcze wyników z 5 kolejki nie zaktualizowano nie mówiąc już o bieżącym info

  1. RyanTG

   Rozumiem, że to do mnie. 5 kolejka była zaktualizowana ale w terminarzu na podstronie http://tgsokol.com/?page_id=646 . Co do strony głównej, to pewnie za jakiś czas tabela/terminarz na stronie głównej będą przebudowane tak, żeby wszystko było zautomatyzowane (dodawane szybciej, łatwiej). W tej chwili nie są, wszystko trzeba dodawać ręcznie, co zajmuje nieco więcej czasu. Nie ma galerii zdjęć z ostatnich meczów (bo były i o to pytania) z jednego powodu – mecze są filmowane, ale nie ma osoby, która będzie osobno robiła zdjęcia. Samo złożenie filmu zajmuje trochę więcej czasu, ale myślę, że to lepszy pomysł, niż robienie zdjęć. Ja sam dwóch rzeczy na raz zwyczajnie nie ogarnę. Proszę zrozumieć, że czasami nie jest możliwe dodanie wyników, wszystkiego od razu. Stronę prowadzę póki co sam, a czasami nie ma możliwości, czasu, żeby zrobić pewne rzeczy w krótkim czasie.

 2. kibic

  W dobie komórek 5mpx to nie wierzę żeby jeden z grzejących ławę nie zrobił paru fotek z meczu.To Dynovia wrzuciła parę zdjęć a u nas był mecz i lipa.

  1. Kris13

   Zawodnicy rezwerowii nie są chyba do robienia zdjęć 🙂

   Ty jako kibic Sokołowskiej drużyny oglądający mecz możesz również zrobić coś dla własnej satysfakcji oraz dla klubu – zdjęcia. Ryan nie rozdwoi się, nagrywa mecz przez 90 minut 🙂