Choć wynik może tego nie oddawać, nie wszystko wczoraj układało się po myśli Sokoła. Po pełnej błędów i niedokładności pierwszej połowie, w drugiej widzieliśmy już drużynę, która zaimponowała niezłą skutecznością a TGS pokonał Start Brzóza Stadnicka 7:0 (2:0). Hat-trick zapisał sobie na konto Patryk Sobuś, a po dwa trafienia – solidarnie – Grzegorz Płonka i Konrad Panek, który wiosną należy do najskuteczniejszych w całej lidze!

Niemrawa pierwsza połowa

Sokół otwarcie miał idealne, bo już w 5. minucie, gdy piłkę do Grzegorza Płonki wycofał na szesnasty metr Kamil Pilecki. Niestety od tamtej pory sporo było w grze zespołu niedokładności i strat, a Start podjął równorzędną walkę. Fragment gorszej gry TGS nie został jednak wykorzystany przez rywala, choć ten, z Marianem Iwanowskim na czele próbował się odgryzać w kontratakach. Sytuację udało się opanować po drugim trafieniu, gdy zamieszanie w polu karnym wykorzystał w 40. minucie Panek uderzając w długi róg bramki. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Metamorfoza po przerwie

W drugiej odsłonie swój warsztat techniczny pokazał nasz najskuteczniejszy snajper, który przechytrzył obrońców efektownym przerzutem piłki, samodzielnie wykańczając wypracowaną przez siebie sytuację, którą zainicjował wcześniej podaniem Kamil Wilk (51. minuta). Następnie dwukrotnie wstrzelił się Sobuś, który zadał Startowi ciosy strzałami z dystansu w 64. i 70. minucie. W międzyczasie na boisku pojawili się Bartosz Mika, Krzysztof Motyka, Marcin Uram i Łukasz Nizioł, a strzelanie kontynuowali w 75. minucie Płonka i Sobuś w 90. (asysta Motyki), kompletując pierwszego w tym sezonie hat-tricka.

Goście kończyli mecz grając w “10” po drugiej żółtej kartce Piotra Panka. Na duży plus wypadła wczoraj nasza skuteczność, i choć mieliśmy jeszcze kilka świetnych okazji to tym razem udało się wykorzystać dużą część z nich. Dla Startu była to dość wysoka porażka, ale mimo to życzymy drużynie z Brzózy Stadnickiej powodzenia w dalszej walce o utrzymanie statusu “piątoligowca”.

TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI – Start Brzóza Stadnicka 7:0 (2:0)

Bramki: Grzegorz Płonka (5′, 75′), Konrad Panek (40′, 51′), Patryk Sobuś (64′, 70′, 90′)

Skład (Sokół): Łukasz Jaskuła – Kamil Jagusiak (🔁 46′ Dominik Pietroński), Hubert Serwatka (c), Kamil Sidor (🔁 66′ Marcin Uram) – Daniel Ziobro, Sebastian Rodzeń (🔁 59′ Bartosz Mika), Kamil Wilk (🔁 62′ Krzysztof Motyka), Grzegorz Płonka ⚽️⚽️, Kamil Pilecki – Patryk Sobuś ⚽️⚽️⚽️, Konrad Panek ⚽️⚽️ (🔁 72′ Łukasz Nizioł)
Trener: Kamil Jagusiak

Skład (Start): Grzegorz Cisek – Piotr Pelc (🔁 70′ Miłosz Trojnar), Michał Stopyra 🟨, Dariusz Sołek, Tomasz Zdanowicz 🟨, Bartłomiej Rejman, Piotr Panek 🟨🟨 (🟥 77′ cz.k.), Bartłomiej Naróg (🔁 60′ Wiktor Nowak), Eryk Lorenc, Marian Iwanowskij , Grzegorz Wiglusz
Trener: Artur Szeliga

Widzów: 90

Sędzia główny: Jakub Czach, sędziowie liniowi: Adam Piwoński, Wojciech Brzezicki