Starzy znajomi powracają

W jutrzejszym meczu sparingowym na Euroboisku Stali w Rzeszowie Sokołowianie zmierzą się z Bratkiem Bratkowice. Rywal jest nam dobrze znany z występów w ubiegłorocznej Klasie A, gdzie na finiszu rozgrywek lepsi od piłkarza okazali się zawodnicy Piasta Nowa Wieś. Będzie to okazja do porównania postępów w grze naszych zespołów, a przypomnijmy, w ubiegłosezonowych potyczkach to piłkarze Bratka dwukrotnie triumfowali (dwa razy po 3:2). Początek spotkania o 12:30. Zbiórka zawodników na naszym stadionie o godzinie 11:15.

Klub z Bratkowic powstał w 1949 roku i występował pod nazwami Bratka, Lasu i LKS. Z piłkarzami Sokoła i Sokołowianki bratkowickie drużyny mierzyły się w lidze dotychczas co najmniej 16 razy, z czego lepszy bilans mają w tej chwili Bratkowiczanie (8 zwycięstw). Remis padł w bezpośrednich meczach aż 6 razy, natomiast Sokół i Sokołowianką górą były 4-krotnie. Łączny bilans goli wskazuje na dużą widowiskowość pojedynków obu klubów (78 bramek), a po ostatnich sezonach zarysowała się nieznaczna przewaga bramkowa Bratka (37:41 na korzyść naszego rywala). Ponadto w historii dwukrotnie oglądaliśmy bardzo wysokie wygrane z obu stron – w sezonie 1984/85 Sokołowianka rozgromiła Las Bratkowice 7:0. Ponad 20 lat później w momencie jednego z największych kryzysów sportowych w historii naszego klubu Sokół uległ w potężnych rozmiarach ekipie z Bratkowic 1:9. W tej chwili wszystko wskazuje jednak na to, że obie drużyny będą prezentować zbliżony poziom (Bratek lideruje Klasie A po rundzie jesiennej), przez co liczymy na pożytek płynący z jutrzejszej potyczki.

 

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com