Stawką powrót na ligowe podium. Sokół zagra z Resovią II

Ciekawie zapowiada się 14 kolejka, w której seniorzy Sokoła zagrają z Resovią II. Rezerwy rzeszowskiego klubu z Wyspiańskiego bezpośrednio sąsiadują z TGS w tabeli i są w tej chwili jednym z kontrkandydatów sokołowian do zakończenia sezonu w piątoligowej czołówce. Niczym nowym nie będzie oczywiście rywalizacja piłkarzy Sokoła z resoviackim rodowodem przeciwko graczom SMS-u, czego efektem powinno być dobre, pełne walki piłkarskie widowisko. Uwaga! W związku z nocną zmianu czasu na zimowy obie ekipy wybiegną na boisko wcześniej, bo o 14:00. Zapraszamy!

Nie będzie to rzecz jasna pierwsze starcie obu drużyn, bo potyczki Sokołów z drugą drużyną Resovii mają po ostatnich kilku sezonach dość bogatą historię – z czego szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Licząc wszystkie znane nam dotychczas mecze Sokoła z Resovią (włączając w statystyki pierwszą drużynę tego klubu), będzie to już przynajmniej 35 konfrontacja, z której Resovia zwycięsko wychodziła 15 razy, 7-krotnie padał remis, natomiast sokołowianie zdobywali komplet punktów dwunastokrotnie. Dotychczasowy bilans bramkowy to 57:77 na korzyść rzeszowian.

Warto wspomnieć o kwartecie wychowanków Resovii, którzy od kilku sezonów bronią barw Sokoła, bo zarówno obrońcy – bracia Patryk i Sławomir Świst, jak i pomocnicy – Piotr Codello i Tomasz Głowacki zdążyli pokazać, że są ważnymi trybikami w TGS, a mecze przeciwko byłej drużynie podziałają na ex-Resoviaków dodatkowo mobilizująco.

Forma przeciwnika nie powinna zaskakiwać. Rezerwy Resovii od kilku sezonów regularnie plasują się w górnych częściach tabeli. W tym sezonie Resoviacy są na tą chwilę najskuteczniejszą drużyną (30 strzelonych goli), tracącą przy tym nieznaczną liczbę bramek (15), co nie oznacza, że naszym dzisiejszym rywalom nie zdarzają się wpadki. Chyba największą niespodzianką była dość wysoka porażka z beniaminkiem – Iskrą Jawornik Polski. Rzeszowianie przegrali wtedy 3:0. Oprócz tego Resovia ulegała Jedności Niechobrz i Błażowiance (oba spotkania po 2:3). Jeśli jednak SMS wygrywa, to wysoko, jak to miało miejsce chociażby dwie kolejki temu, gdy “Sovia” rozbiła na wyjeździe Dynovię (4:0). A to daje wniosek, że będziemy mieć dzisiaj do czynienia z silnym rywalem, co zresztą potwierdza tabela.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Resovia II Rzeszów

(dzisiaj, 14:00, w Sokołowie)

Zbiórka zawodników: 13:00

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com