Sto bramek Karola!

Po wczorajszym spotkaniu mamy jeszcze jeden ogromny powód do zadowolenia! Karol Nowak, jeden z filarów zespołu, pełniąc rolę kapitana zdobył w meczu z Resovią II Rzeszów aż 4 bramki (notując klasycznego hat-tricka). Były to dla Karola kolejno bramki numer 97, 98, 99 i 100 w barwach Sokoła w rozgrywkach ligowych! Bramka zdobyta w 49 minucie meczu, strzelona z półobrotu była więc jubileuszowym, setnym trafieniem wychowanka naszego klubu!

Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że bariera stu bramek jest bliska przekroczenia. Kto jednak spodziewałby się, że zdobędziemy w Rzeszowie aż tyle bramek. W związku z tym wyczynem Karol Nowak jest w tej chwili jedynym znanym  graczem w historii klubu, który dokonał tej sztuki, a warto przypomnieć, że grał w trakcie swojej kariery w innych klubach. Pora więc na śrubowanie strzeleckiego rekordu!

Życzymy naszemu snajperowi kolejnych stu bramek i zdobycia korony króla strzelców Klasy Okręgowej! Na dzień dzisiejszy Karol Nowak ma na koncie 21 bramek i w chwili obecnej ustępuje pod tym względem jedynie Mateuszowi Decowi z Włókniarza Rakszawa. Bardzo dobrze, szczególnie na wiosnę radzi sobie również Michał Bal, który trafiał w tegorocznej lidze aż 12 razy (7 goli na wiosnę). Dojdzie więc do ciekawej, wewnętrznej rywalizacji pomiędzy naszymi dwoma najskuteczniejszymi zawodnikami – Karol, dla porównania trafiał wiosną 9 razy.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com