“Ta ostatnia niedziela”

Zbliża się ostatnia kolejka tego sezonu i ostatnie rozstrzygnięcia w rzeszowskiej Klasie A i Okręgówce. W mijającym tygodniu sezon zakończyli również nasi juniorzy, z miłym akcentem, dwukrotnie pokonując Orły Rzeszów (2:1 i 8:0). Liczymy, że dobrze zakończą sezon także nasi seniorzy a rywalem jest Granit, który skomplikował sytuację Bratka kilka kolejek wstecz. Mecz w Wysokiej Strzyżowskiej zapowiada się więc emocjonująco!

Jednak nie ma co się oszukiwać, to nie to spotkanie przykuje w niedzielę spotkanie wszystkich. Główne role w przedstawieniu na koniec sezonu dostał Zimowit, który wyjedzie do Nowej Wsi oraz Aramix, który podejmie u siebie Bratek. Zarówno Bratek jak i Piast mają identyczną liczbę punktów. W meczach bezpośrednich lepsza była ekipa z Nowej Wsi. Na papierze cięższe zadanie czeka zespół z Bratkowic, i jedyną przepustką do awansu jest dla tej drużyny zdobycie jednego punktu więcej od rywala. W przeciwnym razie awans zanotują podopieczni Pawła Kloca.

W pozostałych spotkaniach Victoria Budy Głogowskie spotka się u siebie z Hermanem, który na finiszu bardzo mocno rozczarował i w tej chwili gra jedynie o honor. Zabajka natomiast spotka się z Iskrą Zgłobień, która już wcześniej pożegnała się z Klasą A. Podobnie mają się sprawy z Sokołem Grodzisko, którego przeciwnikiem będą zdegradowani już Czarni Czudec. I na koniec dość ciekawie zapowiadające się spotkanie Plonu Klęczany z Koroną Rzeszów.

Na cud liczą w Wólce Niedźwiedzkiej. Po ostatniej katastrofie z Astrą u siebie kibice Orła z pewnością liczą na wpadkę Grodziszczanki z Zaczerniem i zdobycz punktową w Rakszawie, która co prawda nie walczy już o awans, ale wygrana daje Włókniarzowi pewne miejsce na podium klasyfikacji rozgrywek, co będzie dość dużą motywacją dla tego zespołu. Te dwa mecze wyjaśnią w stu procentach sytuację w Okręgówce, a więc to z kim w przyszłym sezonie zmierzą się nasi piłkarze.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com