Szósta gra kontrolna – rywalem Herkules

Do nieodległej Trzebuski wybiorą się w niedzielę piłkarze Sokoła. Będzie to już szósty tej zimy sparing, a Sokoły Jagusiaka zagrają przeciwko Herkulesowi – szóstej ekipy w swojej grupie Klasy B.

Z Herkulesem dotychczas najczęściej mierzyliśmy się w ramach turnieju o Puchar Burmistrza. Z kolei w lidze obie ekipy mierzyły się ze sobą tylko dwukrotnie, gdy w sezonie 2011/2012 rezerwy TGS znalazły się w jednej lidze, a górą był wtedy dwukrotnie zespół z Trzebuski (4:0 i 2:1). Sam klub powstał w 1998 roku i jego największym sukcesem jest sezon 2009/2010 i 4. miejsce w Klasie B, której jest stałym bywalcem.

A jak sobie radzi Herkules teraz? Co ciekawe, na ławce trenerskiej w Trzebusce zasiada wieloletni zawodnik TGS – Marcin Darocha, a jego podopieczni znajdują się po jesieni na szóstej lokacie w gronie dziesięciu zespołów, a dotychczasowy bilans Herkulesów to 3 wygrane przy jednocześnie takiej samej liczbie remisów i porażek.

W barwach Herkulesa nigdy nie brakowało sokołowskich akcentów. Warto wspomnieć przykłady m.in. Michała Marszała, ale też Łukasza Kościółka, którzy grali w barwach Sokoła, natomiast w tym sezonie do kadry Herkulesa zgłoszona jest piątka ex-juniorów TG – bracia Bartłomiej i Patryk Maksym, Dawid Gielarowski, Sebastian Olszowy i Jakub Szmyd.

Startujemy o 13:30 na stadionie w Trzebusce.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com