Wyjazd do Przybyszówki! Stawką cenne punkty

Już tylko jeden dzień dzieli nas od wyjazdowego spotkania z KS Przybyszówka! Zapowiada się ciężki mecz o bardzo dużą stawkę, którą jest utrzymanie w gronie piątoligowców. Jesienią górą był Sokół – zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że zespół trenera Piotra Górki do najsłabszych nie należy i notuje na wiosnę dobre wyniki. Jeszcze w tym tygodniu zakończymy zmagania naszych seniorów domowym meczem z LKS Trzebownisko. Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 17:00 na stadionie w Przybyszówce. Zbiórka i wyjazd zawodników o godzinie 15:15.

Emocji w rzeszowskiej grupie Klasy Okręgowej nie zabraknie aż do końca – nie wszystko jest jeszcze wiadome, chociaż znamy już czterech spadkowiczów. W walce o utrzymanie liczą się: LKS Trzebownisko, Strug Tyczyn, KS Dąbrówki, KS Przybyszówka i Sokół. Teoretycznie o utrzymanie walczy także KS Stobierna, która ma nad nami dwa “oczka” przewagi. Najkorzystniejszy dla Sokoła scenariusz to oczywiście komplet zwycięstw na koniec i nie oglądanie się na wyniki rywali. Walczymy jednak z dwoma grającymi o pozostanie w lidze zespołami.

Najbliższy rywal – Przybyszówka w tej rundzie przegrała trzykrotnie (podobnie jak Sokół) – piłkarze z Rzeszowa musieli uznać wyższość Jawora (0:1), Sawy (1:2) i Astry (0:1). Oprócz tego piłkarze tamtejszego klubu czterokrotnie remisowali: z Dynovią, Stalą II, Dąbrówkami i Grodziszczanką. Do tego dochodzą wygrane ze Strugiem (2:1), Włókniarzem (2:0), Stobierną (3:2), Resovią II (1:0), Głogovią (4:0), Trzebowniskiem (5:1) i ostatnio z Iskrą (4:1), co daje na wiosnę naszemu rywalowi 5 miejsce i 25 punktów. Sokół ma ich o sześć więcej. Wypada liczyć, że jesteśmy w stanie powalczyć z Przybyszówką o punkty (chociaż będzie to mecz wyjazdowy). Korzystny wynik da na pewno dobrą pozycję wyjściową przed ostatnią kolejką. Być może ewentualna wygrana da już Sokołowi utrzymanie w lidze, jednak nie ma co kalkulować, a wszystko wyjdzie w swoim czasie.

Program 33 kolejki:

Czwartek (19 czerwca)

KS Przybyszówka – TG Sokół (17:00)
Głogovia Głogów – Piast Nowa Wieś (17:00)
Grodziszczanka – KS Dąbrówki (17:00)
LKS Trzebownisko – Iskra Jawornik Polski (17:00)
Astra Medynia Głog. – Jawor Krzemienica (17:00)
Sawa Sonina – Dynovia Dynów (17:00)
Resovia II – Strug Tyczyn (17:00)
KS Stobierna – Włókniarz Rakszawa (17:00)

W najbliższej ligowej kolejce będziemy trzymać kciuki za trzy drużyny, w tym Grodziszczankę, która podejmie u siebie KS Dąbrówki. Piłkarze Marcina Szmuca według tabeli są faworytami meczu, jednak Grodziszczanka gra ostatnio nieco w kratkę, przegrywając ostatnio u siebie na przykład z LKS Trzebownisko. W innym meczu dużo może zależeć od postawy Iskry Jawornik Polski, która pojedzie właśnie do Trzebowniska. Dla jaworniczan będzie to już prawie pożegnalny mecz, a jeżeli Iskra sprawi dużą niespodziankę i urwie punkty na boisku faworyta, bardzo pomoże to Sokołowi. Dużo będzie też zależeć od postawy młodej Resovii II i jeżeli poradzi sobie ona na własnym boisku ze Strugiem, będziemy bardziej spokojni o los naszej ekipy.

W pozostałych spotkaniach o honor zagrają piłkarze Głogovii i Piasta. Co prawda obie drużyny pożegnały się z Klasą Okręgową, ale mogą poprawić sobie nieco humory, by z większym optymizmem przygotować się do walki o powrót do piatej ligi. Emocjonująco zapowiadają się derby gminy Czarna pomiędzy Astrą i Jaworem. Piłkarze obu klubów już zapewnili sobie utrzymanie – sprawą honoru będzie jednak pokazanie kto jest najlepszy w swojej najbliższej okolicy.

W teorii łatwe zadanie przed KS Stobierna, która może postawić kropkę nad “i” zapewniając sobie utrzymanie ligowego bytu. Rywal – Włókniarz może jednak wciąż walczyć o teoretycznie możliwe (ale już pozasportowe) utrzymanie. Sprawdzimy też formę świeżo upieczonego IV-ligowca z Soniny. Przeciwnikiem Sawy będzie przebudzona po ostatniej ligowej kolejce Dynovia, która po długiej serii porażek pokonała Resovię II.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
3 odpowiedzi