Trener Darocha szkoli się w Rakowie!

Bardzo intensywne były ostatnie dni dla trenera naszej Akademii – Piotra Darochy, który spędził je w Częstochowie u naszych przyjaciół z aktualnego wicemistrza i zdobywcy Pucharu Polski – Rakowa, gdzie przez tydzień podszlifuje swój trenerski warsztat u boku trenerów z Akademii Rakowa Częstochowa.

Działo się sporo: podczas stażu trener Darocha miał okazję obserwacji blisko dwudziestu jednostek treningowych różnych grup wiekowych, analizy meczów grup występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Do tego długie godziny rozmów z trenerami częstochowskiej Akademii, wykłady z motoryki, mentalu i wreszcie spotkanie z samym dyrektorem Markiem Śledziem. Z tego miejsca chcemy gorąco podziękować Rakowowi i jego załodze za ciepłe przyjęcie, świetną atmosferę, sporo fachowej wiedzy i doświadczenie, które na pewno wdrożymy na “grunt” naszej Akademii Futbolu TGS.

Z Rakowem współpracujemy już od marca 2019 roku, gdy podpisaliśmy umowę o byciu klubem partnerskim (pierwszym z Podkarpacia). Od tej pory szkolimy według metodologii ekipy z województwa śląskiego, a nasi trenerzy nie tylko wyjeżdżają do Częstochowy, ale też goszczą u siebie trenerów ze “stajni” Rakowa, któremu gratulujemy jeszcze raz historycznego trofeum w postaci Pucharu Polski i również historycznego wicemistrzostwa kraju. Cieszymy się, że możemy razem współpracować!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com