Trudne wyzwanie Sokoła

Po pięciu spotkaniach z rzędu na własnym “terenie” Sokół pojedzie do Dynowa. Rywal jest wyjątkowo silny i jako lider będzie walczyć o awans do IV ligi. Gospodarze będą zdecydowanym faworytem tego meczu, choć jesienią po bardzo dobrym meczu naszej drużyny to piłkarze z Dynowa szczęśliwie wywalczyli punkty (remis 1:1). Wszyscy na pewno liczymy na podtrzymanie dobrej wiosennej passy, jednak w niedzielę nie będzie o to łatwo. Początek spotkania o godzinie 16:00. Zbiórka zawodników na naszym stadionie o godzinie 13:45.

To co charakteryzuje naszego najbliższego rywala (na wiosnę) to wysoka skuteczność. Wygrane z Głogovią (7:1 na wyjeździe), LKS Trzebownisko (6:1 na wyjeździe), Grodziszczanką (4:1 u siebie) i Iskrą Jawornik Polska (3:0 na wyjeździe) robią duże wrażenie, a dynowianie zdobyli wiosną 22 bramki tracąc 5. Podobnie jak Sokół Dynovia jest na wiosnę niepokonana, ale jak pokazał mecz Przybyszówki (remis 2:2 w Dynowie), możliwe jest zdobycie punktów na terenie rywala. Piłka nie trafiła do naszej siatki już od ponad 450 minut, a do pobicia rekordu 7 spotkań bez straty bramki z sezonu 1994/95 brakuje zaledwie dwóch spotkań. Przedłużenie serii meczów bez straty gola będzie można uznać (przy ofensywnie grającej Dynovii) za duży sukces naszych Sokołów. Dobrą motywację do gry powinien mieć Karol Nowak, który w dalszym ciągu walczy o tytuł króla strzelców ligi. 14 bramek Karola daje mu w tej chwili czwartą lokatę a wyprzedza go dwóch piłkarzy z Dynowa – Paweł Mielniczek (17 trafień) i Paweł Rebizak (15). Lider – Mateusz Walkowicz (20 goli) wiosną nie gra w naszych rozgrywkach ligowych, dlatego zmagania snajperów mogą być w tym tygodniu równie ciekawe jak i sama liga.

Z pozostałych spotkań kolejki najciekawiej zapowiada się pojedynek zespołów, które ostatnio zawiodły, lecz wciąż liczą się w walce o awans. Rezerwy Stali Rzeszów podejmą u siebie Grodziszczankę. Równie ciekawie brzmi mecz Resovii II z Astrą, która po ostatniej porażce z pierwszym zespołem z Rzeszowa w Pucharze Polski będą z pewnością chcieli rewanżu. Po raz kolejny próbę zdobycia wyjazdowego punktu podejmie Iskra, która pojedzie do Tyczyna na mecz ze Strugiem, który po niespodziewanym zwycięstwie z Grodziszczanką będzie chciał ostatecznie oddalić się od niebezpiecznych rejonów tabeli. Podobny plan może mieć Sawa, a do Soniny zawita zespół z Dąbrówek. Emocjonująco zapowiadają się mecze naszych rywali w walce o utrzymanie. Włókniarz spotka się z LKS Trzebownisko – dla Włókniarzy będzie to mecz o życie. Niewielka różnica punktowa pomiędzy drużynami doda emocji również w meczu KS Stobierna z KS Przybyszówka. Musimy więc uważać na pozostałe ekipy, które będą chciały poprawić swój bilans punktowy. Nasi ubiegli rywale: Jawor i Piast, zmierzą się z kolei w Krzemienicy. Jeśli drużyna Jawora wciąż chce liczyć się w walce o awans – będzie musiała najbliższy mecz po prostu wygrać.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
17 odpowiedzi
 1. xx

  Bedzie ciężko.Żeby tylko nie dostać za dużo w plecy.
  Dobrze że mamy Śwista bo inaczej bym sie bał o wynik.

 2. FENERBACZE

  W ostatnim meczu Świst nie zagrał najlepszego spotkania.
  Miał trochę strat.
  Mam nadzieję, że w Dynowie zaprezentuje formę taką jak w pierwszych 3 meczach, kiedy był najlepszym zawodnikiem na boisku!

  @Ryan
  co z Łukaszem Decem?
  Tutaj po prawej stronie napisane “Orzeł Wysoka G.” a wydaje się że był widywany na ławce rezerwowych początkiem rudny.

  1. miro

   zachowaj sobie komentarze typu ze swist niezagral dobrego meczu dla siebie i jesli niepomagasz klubowi to nieprzeszkadzaj ok bas zapraszam na mecze jednosci hucisko

   1. zenon

    Jak na razie to Świst jest najlepszym zawodnikiem i pewnie nie da się go zatrzymać w zespole na przyszły sezon,a wielka szkoda,bo widać czarno na białym jak 3 chłopaków+Tomek robią różnicę.I bez Kozaków,Tabaki,Pieńka,Kościółka,Ciupaka,Deca radzimy sobie o niebo lepiej niż jesienią,szczególnie w obronie,co było naszym największym mankamentem.A jak pisałem że są u nas na jesieni obrońcy vel.drewno to jednak to była prawda.Ich miejsce jest faktycznie gdzieś po wsiach.

 3. Sokół !!

  Bandaaaaaa świrów !!!
  Kto wygrał mecz !?

  Sokół, Sokół, Sokół Sokół Sokołów !! lalalala lalala !!

  1. miro

   jesli ktos ma jeszcze do powiedzenia na temat naszeego ukochanego klubu jakim jest ks tg sokol najlepsza druzyn na wiosne prosze z jakimisz glupimi komentarzami zglosic sie do prezesa klubu sokol sokol i jeszcze raz sokol i niepisac pod jakims tajnym bo to zenada

   1. miro

    ja prezes klubu zadam by poprzedni zarzad rozliczyl sie z klubem bo po dzien dzisiejszy tego nieuczynil kazdy wie o kogo chodzi

    1. bemo

     O kogo chodzi -Piotrka, Krzyska ,Marcina, Mateusza czy Bartka ??ponoc kazdy cos pomaga dalej ??z czego sie nie rozliczyli??

    2. obserwator

     Proponuję żeby prezes klubu porozmawiał z poprzednim zarządem a nie pisał do nich na stronie klubowej.