Trudny mecz na inaugurację kolejki!

Spore wyzwanie czeka już jutro naszych seniorów, którzy udadzą się w czwartkowe popołudnie do Niechobrza, gdzie zagrają o punkty ze spadkowiczem z IV-ligi – Jednością. Sokołowianie jako liderzy plasują się co prawda wyżej od rywala, ale faworytem jutrzejszego meczu będzie ekipa gospodarzy, która podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku powinna powalczyć o powrót na regionalny szczebel rozgrywek. Co nie oznacza, że jesteśmy bez szans. Wręcz przeciwnie, bo po udanym starcie zespół będzie mocno zmotywowany do przedłużenia dobrej passy. Będzie to jedyny mecz 6. kolejki rozegrany w tym dniu. Pozostałe spotkania odbędą tradycyjnie w sobotę i niedzielę.

O tym, że bieżący sezon jest wyjątkowy już wiemy. A warto dodać, że dawno nie mieliśmy tak udanego otwarcia seniorskich rozgrywek. Nawet w przełomowym ubiegłym sezonie, który zakończyliśmy na drugim miejscu nie rozpoczynaliśmy tak dobrze. Wręcz przeciwnie – analogicznie, po 5 kolejkach Sokół plasował się z sześcioma punktami dopiero na 11 miejscu. I nawet cofając się w czasie o kolejnych dziesięć lat, do zakończonego awansem do IV ligi sezonu 1994/1995, to także wtedy po 5 meczach Sokołowianie mieli na koncie gorszy bilans – 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. W tej chwili Sokoły obok Wisłoka Strzyżów i właśnie Jedności Niechobrz są jedynymi niepokonanymi jeszcze drużynami, co może, ale nie musi się zmienić po jutrzejszym starciu obu drużyn.

Jedność po 5 kolejkach zajmuje w tej chwili 6 miejsce, co może być nieco mylące, bo piłkarze z gminy Boguchwała mają już za sobą ligową pauzę i jedno spotkanie na koncie mniej, a spośród dotychczas pauzujących zespołów to właśnie Jedność lokuje się najwyżej w tabeli. I to zdecydowanie, bo następna Sawa okupuje dopiero 11 pozycję. W każdym razie, pamiętając nasze ostatnie mecze z tą drużyną, możemy być pewni tego, że o punkty będzie jutro bardzo ciężko. Ostatni raz mierzyliśmy się z Jednością w sezonie 2014/2015, gdy najpierw Sokół uległ przeciwnikom na własnym stadionie 1:2, po czym sprawiając dużą niespodziankę przez długi czas prowadził na terenie Jedności, ostatecznie remisując wyjazdowe spotkanie 1:1.

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów Małopolski – Jedność Niechobrz

(jutro, 17:00, w Niechobrzu)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com