Trudny wyjazd do Bratkowic

W kolejnym meczu Klasy Okręgowej Sokół zmierzy się dzisiaj w Bratkowicach z tamtejszym Bratkiem. Początek spotkania o 15:00. Zbiórka zawoodników o 12:50 na stadionie w Sokołowie. Obie drużyny mają już zapewnione utrzymanie. Stawką będą dzisiaj wyższe cele, a jest o co grać – wygrane w ostatnich meczach mogą zapewnić miejsce w ścisłej ligowej czołówce.

Zespół Bratka to w tej chwili jedyny tegoroczny beniaminek, który nie musi martwić się o utrzymanie. Po raczej słabej jesieni na wiosnę nie zawodzi i znajduje się na wysokim siódmym miejscu, z zaledwie jednopunktową stratą do Sokoła (czwartego w tabeli). Ofensywnie grający zespół z Bratkowic posiada dodatni bilans bramkowy 55:52, w lidze zwyciężał 12 razy, 4 mecze remisował, przegrywając 11 spotkań. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to dla naszego zespołu łatwy mecz, ale miejmy nadzieję, że uda się przywieźć punkty z ciężkiego terenu. Ostatnio w Bratkowicach w meczu obu drużyn (towarzyskim) padł remis 3:3, jesienią (w lidze) minimalnie lepszy był Sokół (zwycięstwo 3:2). I po raz kolejny będziemy mieć okazję do obejrzenia braterskiego pojedynku Patryka i Sławomira Świstów. Sytuacja w lidze pokazuje, że nie będzie to na pewno ostatni pojedynek obu zespołów i dzisiejszy mecz będzie wstępem do kolejnych potyczek, do których dojdzie w kolejnym sezonie!

Bratek Bratkowice – TG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 15:00, w Bratkowicach, zbiórka – 12:50)

W zakończonych już środowych meczach w ramach 28 kolejki ligowej Stal II wysoko przegrała na własnym boisku z LKS Trzebownisko 0:4, grzebiąc nawet matematyczne szanse na utrzymanie. Sytuację skomplikował sobie Orzeł Wólka Niedźwiedzka, który przegrywając z dobrze notowaną na wiosnę Grodziszczanką (0:2) nie sprawił niespodzianki i kibice z Wólki Niedźwiedzkiej będą musieli uważnie śledzić wyniki Jawora, Zabajki i Dynovii.

W dzisiejszych pozostałych spotkaniach Resovia II zagra o kolejne punkty ze Startem Brzóza Stadnicka. Brzózanie walkę o honor rozpoczną o 11:00 i z pewnością będą jeszcze mieli ochotę na to, by godnie pożegnać się z ligą. Faworytem będzie jednak Resovia II, która ostatnio jest w dobrej formie.

Faworytem będzie także Wisłok Strzyżów, który na własnym boisku zagra z KS Dąbrówki. Nasz ubiegłotygodniowy rywal, podobnie jak KS Dąbrówki nie musi się obawiać o utrzymanie. W innym meczu Astra zagra ze zwycięzcą tegorocznej ligi – Jednością. Astra notuje niezłe wyniki i jest już bardzo blisko utrzymania. Jedność mimo zapewnienia sobie mistrzostwa Klasy Okręgowej nie odpuszcza i po wysokiej wygranej z Zabajką 4:0 piłkarze z Niechobrza powinni powalczyć o kolejne punkty do kolekcji. O życie zagra KP Zabajka z Jaworem. Obie ekipy są w wyraźnym dołku. Zwycięstwo pozwoli odstawić na kilka punktów Orzeł Wólka Niedźwiedzka – najgorszy dla obu zespołów będzie w tym meczu podział punktów, który raczej nie pomoże w walce o utrzymanie. O przełamanie zagra także Dynovia, jednak mecz z KS Stobierna (nawet na własnym boisku) nie będzie należeć do najłatwiejszych. Każdy punkt dla Dynowian będzie można uznać za sukces – zwycięstwo – za dużą niespodziankę.

Program 28 kolejki Klasy Okręgowej:

sobota (3 czerwca)
Stal II Rzeszów – LKS Trzebownisko 0:4
Grodziszczanka – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:0

niedziela (4 czerwca)
Bratek Bratkowice – TG Sokół (15:00)
Resovia II – Start Brzóza Stad. (11:00)
Astra Medynia Głog. – Jedność Niechobrz (15:00)
Dynovia Dynów – KS Stobierna (17:00)
KP Zabajka – Jawor Krzemienica (17:00)
Wisłok Strzyżów – KS Dąbrówki (17:30)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com