Trudny wyjazd do Grodziska!

Mecze Sokoła z Grodziszczanką nigdy nie należały do łatwych. Nie inaczej powinno być także dzisiaj o 15:00, gdy Sokół zmierzy się w wyjazdowym meczu w ramach 12 kolejki Klasy Okręgowej. Po ubiegłotygodniowej wpadce z KS Dąbrówki będzie to jednak dobra okazja do zrehabilitowania się za porażkę. Ta sobota będzie dla naszego klubu całkiem intensywna, ponieważ czekają nas dzisiaj nie tylko potyczki seniorów, ale też pierwsza piłkarska eskorta Akademii i zakończenie rundy jesiennej przez juniorów starszych!

Rywale po 11 kolejkach zajmują bezpieczną 7 lokatę w lidze i posiadają wyważony bilans (4 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki) oraz dodatni bilans bramkowy 29:22. Jak pokazuje obecny sezon, Grodziszczanka potrafi zarówno dużo zdobywać, ale też i tracić, co pokazuje chociażby mecz z Wisłokiem w Czarnej (porażka podopiecznych Marcina Szmuca aż 4:6). Mamy więc do czynienia z drużyną grającą przeważnie dość ofensywnie. Dotychczas Grodziszczanka wygrała na własnym boisku 3 z 5 spotkań – z Resovią II, KS Przybyszówka i LKS Trzebownisko. Jedynym pogromcą Grodziszczan okazała się Głogovia, która wygrała tutaj jednak tylko jedną bramką (4:3). Oprócz tego Grodziszczanka zremisowała w ostatniej kolejce (na własnym boisku) ze Strumykiem Malawa 1:1. Tak więc, o punkty będzie dzisiaj ciężko, ale są one oczywiście możliwe.

W meczach wyjazdowych Grodziszczance szło trochę gorzej (1 zwycięstwo, 2 remisy i 3 porażki). Jedynym dotychczasowym kompletem punktów wywiezionym z obcego terenu było zwycięstwo w  Soninie z Sawą (4:1). Trzy porażki przyszły natomiast w meczach z Astrą, Błażowianką i Wisłokiem Czarna. Do tego należy doliczyć remis zdobyty na ciężkim terenie w Dąbrówkach.

To, na co warto zwrócić uwagę w zespole Grodziszczanki to zgrany kolektyw, który nie przeżywa co sezon wielkich rewolucji kadrowych. Mimo, że nie doświadczymy tu jakichś większych nazwisk (poza grającym trenerem Szmucem), to mamy do czynienia z jedną z silniejszych drużyn w lidze. Liczymy jednak na to, że w dzisiejszym meczu Sokół pokaże się z dobrej strony i będzie w stanie skutecznie powalczyć w Grodzisku Dolnym o cenne ligowe punkty!

GrodziszczankaTG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 15:00, w Grodzisku Dolnym)

Zbiórka zawodników: 13:00, wyjazd: 13:10 (ze stadionu)

Program 12 kolejki Klasy Okręgowej seniorów:

sobota (24 października)
Grodziszczanka – TG Sokół Sokołów Małopolski (15:00)
KS Dąbrówki – Wisłok Strzyżów (14:00)
Wisłok Czarna – Błażowianka (15:00)
LKS Trzebownisko – Dynovia Dynów (15:00)
KS Przybyszówka – Astra Medynia Głog. (15:00)

niedziela (25 października)
Strumyk Malawa – Sawa Sonina (11:30)
Bratek Bratkowice – KS Stobierna (14:00)
Resovia II – Głogovia Głogów Małopolski (17:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com