Tydzień z Cracovią za nami!

Marcin Kępa poprowadził warsztaty dla trenerów i trening najstarszej grupy, a grupa U-10 przez 1,5 godziny sparowała z rówieśnikami Cracovii Kraków. To był dla drużyn i trenerów Akademii tydzień pełen doświadczeń.

Czwartek minął pod znakiem odwiedzin naszej szkółki przez koordynatora Akademii ekstraklasowej Cracovii, który w pokazowych zajęciach szlifował umiejętności grupy do lat 13. Nie zabrakło ćwiczeń poprawiających technikę i elementów treningu mentalnego, co było dla naszego projektu kolejnym cennym doświadczeniem.

W piątek grupa do lat 10 wybrała się w dwunastoosobowym składzie do Cmolasu na sparing z Cracovią z rocznika 2006. AF TG Sokół reprezentowali: Filip Baran, Kuba Bembenek, Maks Łuszczki, Kuba Maruszak, Kuba Pasierb, Kacper Rząsa, Dawid Rzeszutek, Kuba Ożóg, Bartek Ożóg, Paweł Walicki, Kacper Zegar i Bartek Sakowski. Przez pierwsze kilkanaście minut nasi zawodnicy grali wyrównane zawody z rówieśnikami z Krakowa. Dopiero później wzięło górę doświadczenie Krakowian, którzy ostatecznie wysoko pokonali nasz zespół. Jedną z bramek zdobył Bartek Sakowski. Mimo tego, że Cracovia okazała się bardzo wymagającym rywalem – Sokoły zyskały kolejną ważną lekcję, od drużyny z aspiracjami do gry na najwyższych szczeblach młodzieżowych rozgrywek!

Wkrótce trenerzy sokołowskiej Akademii ponownie będą mieć styczność z Cracovią. Udadzą się w czasie ferii zimowych na staż trenerski, podczas którego podejrzą kolejne metody szkoleniowe klubu ze stolicy Małopolski.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi