Udana pogoń i zwycięstwo juniorów!

Juniorzy młodsi powtórzyli środowy wynik seniorów i pokonali Pogoń Leżajsk 3:1 (0:1). Bramki dla Sokoła zdobywali Sebastian Rodzeń (dwie) i Bartłomiej Maksym (jedną). To kolejne zwycięstwo naszej młodej drużyny. Oby był to wstęp do następnych pozytywnych informacji, bo przed nami prestiżowy mecz z Orłem!

Juniorzy Sokoła rozpoczęli mecz w dość eksperymentalnym zestawieniu, bez Mateusza Raka w składzie oraz z Bartłomiejem Bałamutem i Sebastianem Rodzeniem na ławce. Mimo tego, początek był obiecujący, a drużyna grała mądrze w defensywie, nie dopuszczając gości do strzałów. Tych ogólnie było w pierwszej połowie jak na lekarstwo, a pierwsza bramka, która padła w 19 minucie z rzutu wolnego była po chyba jedynym strzale w światło bramki. Niestety, po błędzie bramkarza piłka przekroczyła linię bramkową. Mimo tego, że na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy ogromne zagrożenie pod bramką rywala stworzył Kamil Sidor, to do przerwy Sokoły przegrywały z drużyną z Leżajska 0:1.

Po zmianie stron na boisku pojawili się Sebastian Rodzeń i Bartłomiej Bałamut, a ten pierwszy już w pierwszej akcji wyrównał stan meczu. W 50 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Rodzeń. Wynik meczu ustalił Bartłomiej Maksym, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie. Trafił on do siatki jeszcze raz, w ostatniej minucie spotkania, ale jak się później okazało – z pozycji spalonej. Wcześniej Sokół miał jeszcze kilka klarownych sytuacji, ale zabrakło skuteczności. Przed doskonałą szansą stanął także napastnik Pogoni, ale nieczysto trafił on w piłkę z około dwóch metrów od pustej bramki, a piłka poszybowała  o centymetry nad poprzeczką bramki Batorowicza.

TG Sokół – Pogoń Leżajsk 3:1 (0:1)

Bramki: S.Rodzeń (41′, 50′), B.Maksym (74′) – W.Borek (19′)

Skład (TG Sokół): M.Batorowicz, K.Jakubiec, R.Grochala (67′ B.Boguń), K.Sidor (41′ B.Bałamut), M.Rak, S.Olszowy, A.Węglarz, K.Białek (67′ D.Gielarowski), B.Śliż (41′ S.Rodzeń), P.Maksym (70′ R.Bizior), J.Szmyd (60′ B.Maksym)

Skład (Pogoń): P.Stępień, O.Bąk, W.Borek, Ł.Czapla, P.Dąbek, Ł.Kalemba, D.Lipiec (60′ M.Bielec), M.Marczak (41′ M.Nowak), D.Mazepa, D.Nazar (68. M.Babiarz), D.Żak

Wyniki 19 kolejki Klasy Okręgowej (juniorów młodszych):
TG Sokół – Pogoń Leżajsk 3:1 (0:1)
Strug Tyczyn – Victoria Budy Głog. 4:1
KS Przybyszówka – Izolator Boguchwała 1:4
Stal Łańcut – Grodziszczanka 1:0
Wisłok Wiśniowa – Głogovia Głogów 1:1
Orły Rzeszów – Dynovia Dynów 1:1

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com