Udany finisz młodzieżowców

Ciekawy przebieg miało sobotnie spotkanie sokołowskich juniorów, którzy po wyrównanym spotkaniu z rezerwami Izolatora Boguchwała odzyskali prowadzenie odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo na własnym terenie 3:2 (2:0). Bramki dla Sokoła zdobywali: Bartłomiej Maksym, Kamil Sidor i Sebastian Rodzeń.

Mecz obu drużyn miał raczej wyrównany przebieg, i o ile w trakcie pierwszej połowy to Sokół był bardziej aktywny na połowie przeciwnika, to po zmianie stron bardziej aktywni byli gracze “Izolacji”. Jako pierwsi okazje do zdobycia gola mieli nasi piłkarze, a wśród nich Sebastian Rodzeń, Bartłomiej Maksym i Kamil Sidor, którzy jednak wpisali się później na listę strzelców. Strzelanie rozpoczął w 25 minucie Bartłomiej Maksym, który po podaniu od Rodzenia znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i umieścił piłkę w bramce rywala. W tym czasie przewaga Sokoła była dość widoczna, co udało się potwierdzić nieco ponad 10 minut później, gdy ponownie po asyście Rodzenia do piłki dopadł nasz zawodnik – tym razem Kamil Sidor, który mijającym bramkarza strzałem ustalił wynik do przerwy. W tym czasie nic nie wskazywało na to, że po zmianie stron obraz gry ulegnie tak dużej zmianie.

Po przerwie Sokoły przeprowadziły kilka ciekawych akcji – na skrzydle aktywny był chociażby Jakub Kołodziej i Bartłomiej Maksym, którzy kilkakrotnie zapuszczali się głębiej w strefę obronną rywala. Próby do oddania strzału podejmował Bartłomiej Bałamut i Łuszczki. Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy najpierw wywalczyli rzut karny, strzelając gola kontaktowego, a następnie wyrównując na 2:2. Na nieszczęście graczy Izolatora w samej końcówce przytomnie zachował się Sebastian Rodzeń, który lobując piłkę nad bramkarzem umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką dając swojej drużynie drugi w tym sezonie komplet punktów. Sam mecz był jednak zacięty, a zarówno jednej i drugiej drużynie nie brakowało wczoraj okazji do zmiany wyniku. We wczorajszej potyczce juniorów dała o sobie znać mała plaga absencji, bo w przeciwieństwie do poprzednich spotkań na sokołowskiej ławce rezerwowych znalazło się tylko trzech zawodników, a z różnych przyczyn brakowało kilku graczy.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Izolator II Boguchwała 3:2 (2:0)

Bramki: B.Maksym (25′), K.Sidor (36′), S.Rodzeń (88′) – Goście (70′-k, 74′)

Skład (TG Sokół): M.Berkowicz – K.Sidor, B.Boguń, P.Maksym, J.Kołodziej, B.Bałamut, R.Pietroński (80′ D.Gielarowski), S.Rodzeń, B.Maksym, B.Łuszczki (90′ M.Holdenmajer), J.Szmyd

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com