Unia bezlitosna w drugiej połowie

Nie wyszedł naszej drużynie sparing z Unią Nowa Sarzyna. Rywale byli dzisiaj po prostu lepsi, punktując błędy Sokołowian w defensywie i wygrywając aż 8:1 (1:0), co pokazuje, że przed Sokołami jeszcze sporo pracy. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył tuż przed końcem spotkania Bartosz Mika i choć wynik jest bardzo surowy, to Sokołowi nie brakowało okazji strzeleckich. Warto dodać, że przy stanie 0:0 Karol Nowak trafił z rzutu karnego w słupek bramki Unitów.

Już przed meczem było wiadome, że dzisiejszy sparing nie będzie należał do łatwych i faktycznie, od samego początku rywale zagrali bardzo ambitnie i popełniali niewiele błędów. Jednak to Sokół jako pierwszy mógł objąć prowadzenie, gdy Karol Nowak zapuścił się z rajdem w pole karne zespołu z Nowej Sarzyny. Został w tym czasie faulowany, jednak jego strzał z jedenastki odbił się od słupka, a na dobitkę – jak się później okazało – nie było już szans. Niedługo potem sytuacja zemściła się, a błąd popełnił nasz bramkarz, piłkę po wznowieniu gry przejął napastnik Unii, i choć blisko zablokowania lecącej rykoszetem piłki był Patryk Świst, to futbolówka znalazła drogę do siatki. Jednak póki co nic nie zwiastowało późniejszego gradu bramek.

Paradoksalnie lepiej drugą część spotkania otworzył Sokół, który próbował wyrównać stan meczu, ale brakowało dokładności i trochę szczęścia. Uważnie w defensywie grali oprócz tego piłkarze Unii, którzy wykorzystywali grę z kontrataku i z niemal stuprocentową skutecznością wykorzystywali przesunięty do ofensywy Sokół i wprowadzony po przerwie Kwiecień aż siedem razy wyciągał piłkę z własnej bramki. Kandydat do awansu do IV ligi popisał się oprócz tego paroma wręcz podręcznikowymi atakami, a kilka ze strzałów było ozdobą całego meczu. Na nieszczęście dla Sokoła, ale wynik powinien być dzisiaj motywacją do dalszej pracy. Honorowa bramka dla Sokoła padła po dobitce strzału Bartłomieja Bandury przez Bartosza Mikę.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Unia Nowa Sarzyna 1:8 (0:1)

Bramki: B.Mika (85′) – K. Błajda (25′, 55′), Klocek (58′), Filip (67′), Bigas (71′), Sobota (74′, 77′), Bieńkowski (78′)

*Sokół nie wykorzystał karnego w 18′

Kadra (TG Sokół): G.Kwiecień, B.Babiarz, D.Pietroński, P.Świst, S.Świst, Zawodnik testowany, K.Berkowicz, P.Darocha, Ł.Nizioł, T.Brzychczy, P.Codello, T.Głowacki, B.Mika, Kacper Nowak, Karol Nowak, K.Sidor, B.Bałamut, B.Bandura,

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com