W czubie i na dole. Spore przetasowania po 7. kolejce

Pod znakiem paru niespodzianek i kolejnej zmiany lidera upłynęła 7. już kolejka rzeszowskiej Keeza Klasy Okręgowej. Na czele tabeli stanął Strug Tyczyn. Sokół w tabeli zachował wysoką, czwartą lokatę. Przyjrzyjmy się ostatniej, środowej kolejce!

Jarecki zrywa się z ‘peletonu’. Reszta stawki także skuteczna

Piłkarski maraton rozpoczynamy od meczu w Malawie, gdzie gospodarze prowadzili, ale ostatecznie musieli oddać Sokołowi jeden punkt. I ten mecz miał duży wpływ na klasyfikację strzelców, bo choć Dawid Kierepka utrzymał świetną dyspozycję i ustrzelił 9. gola, to..

W Budziwoju Mogielnicy padło aż 7 goli, z czego sześć padło łupem rzeszowskiej Stali. Dariusz Jarecki zdobył jednego gola z gry (z 11. golami), dwa następne dołożył z “jedenastek” i w tej chwili to on jest na czele.

Dzięki dwóm bramkom w ostatnim meczu z Dawidem Kierepką zrównał się też Mateusz Wojtanowski (KS Przybyszówka).

A tuż za Jareckim, Wojtanowskim i Kierepką, tuż poza podium, Krzysztof Domino, z 8 golami, który także w środę mógł sobie dopisać kolejny sfinalizowany golem strzał. Również na podium – Dawid Kania (Włókniarz), także autor 8. trafień.

Lider poległ w Zaczerniu

Więcej goli obejrzeliśmy tym razem tylko w Soninie, Stobiernej i Mogielnicy. Do wielu przetasowań doszło wśród liderujących ekip, ale też na samym dole. Jak słusznie zauważył Paweł Kubicz (Podkarpacka Piłka Nożna), dopiero teraz (po 7. seriach) padł pierwszy bezbramkowy remis!

Tak jak przypuszczaliśmy, Zaczernie nie będzie wygodnym rywalem dla Włókniarza i Rakszawianie musieli uznać wyższość ekipy trenera Kłeczka (4:1 dla gospodarzy). To pokazuje, ile jeszcze przed nami niespodzianek, bo w tym roku liga sprawia wrażenie wyjątkowo wyrównanej!

Sytuację wykorzystał Strug, który w Stobiernej od początku do końca kontrolował wynik meczu, choć po bramce kontaktowej Tyczynianie na ostateczne rozstrzygnięcia czekali aż do ostatnich minut, gdy sytuację wyjaśnił doświadczony ligowiec – Kamil Drob.

Z początkowymi turbulencjami mecz w Niebylcu rozpoczęli nasi niedzielni rywale – KS Przybyszówka. Aramix pokazuje, że gdyby tylko ustabilizował swoją grę to na własnym boisku może jeszcze narobić problemów całej czołówce. Mimo dwubramkowego prowadzenia, “Przyba” odrobiła straty z nawiązką, zwyciężyła różnicą trzech goli i do meczu z Sokołem przystąpi z pozycji wicelidera Klasy Okręgowej.

Ze starcia beniaminków zwycięsko wyszła Wola Dalsza, która zwyciężała ze Styrobudem w dwóch poprzednich meczach, szczebel niżej, w Klasie A. Na decydującą akcję kibice Wolan musieli poczekać do ostatnich minut, dzięki czemu Safironutrition zanotowało największy ze wszystkich drużyn skok w tabeli.

Świetne widowisko obejrzeliśmy w Soninie, gdzie Sawa odwróciła wynik na swoją korzyść (z 1:3 na 4:3) i zbliżyła się do podium. Strzyżów będzie jednak mocny i powinien systematycznie piąć się w tabeli, w której zajmuje póki co 15. miejsce. Coś nam jednak mówi, że wkrótce Wisłokowi będzie regularnie przybywać punktów.

Bez rozstrzygnięć skończył się mecz Orła z Błażowianką, a wciąż nie mogą się przełamać Resovia i Jedność. Remis pozwolił jednak ekipie z Niechobrza opuścić ostatnią lokatę i przeskoczyć Aramix.

Jednostronne spotkanie obejrzeli kibice w Mogielnicy, gdzie Stal II Rzeszów rozbiła Grunwald aż 1:6. Warto dodać, że aż dwa gole Stalowców padły po rzutach karnych.

Wyniki 7. kolejki:

Komplet wyników 7. kolejki (dane pochodzą z profilu Podkarpacka Piłka Nożna (gdzie znajdziecie bieżące relacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej):

Strumyk Malawa – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:1 (1:1)
Dawid Kierepka (78′) – Sławomir Sałek (90′-g)

Grunwald Budziwój – Stal II Rzeszów 1:6 (0:3)
Mateusz Członka (50′) – Dariusz Jarecki (11, 22′-k, 74′-k), Sławomir Szeliga (23′), Szymon Mazur (79′), Piotr Pirus (90′-g)

Orzeł Wólka Niedźw. – Błażowianka 1:1 (1:1)
Mateusz Serafin (42′-w) – Michał Karnas (6′)

Jedność Niechobrz – SMS Resovia II 0:0

Safironutrition Wola Dalsza – Styrobud Trzeboś 1:0 (0:0)
Dawid Gardzielik (88′)

Sawa Sonina – Wisłok Strzyżów 4:3 (1:1)
Damian Rataj (6′-g), Bartłomiej Gwizdak (75′-g), Bartosz Madeja (79′, 84′-k) – Michał Durek (1′-k), Dominik Wilk (61′, 63′)

KS Stobierna – Strug Tyczyn 1:4 (0:2)
Artur Kadłubkiewicz (35′) – Kamil Drob (88′, 90’+1), Krzysztof Domino (2′), Sebastian Korbecki (9′)

KS Zaczernie – Włókniarz Rakszawa 4:1 (2:0)
Łukasz Chruściel (22′), Hubert Rączka (36′), Albert Jarosz (68′), Mateusz Dec (85′) – Dawid Kania (90’+1)

Aramix Niebylec – KS Przybyszówka 2:5 (2:0)
Bartosz Wróbel (40′-g), Sebastian Musiał (43′) – Mateusz Wojtanowski (54′, 72′-g), Szymon Sokal (50′), Michał Stalec (60′-g), Michał Chmiel (82′-g)

Program 8. kolejki Keeza Klasy Okręgowej:

⚽️⚽️⚽️⚽️
KS Przybyszówka – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI (niedziela, 15:00)
Pełna zapowiedź

⚽️⚽️
Strug Tyczyn – Aramix Niebylec (sobota, 16:00)
Nie ma co się oszukiwać, faworytem (i to zdecydowanym) będzie w tym meczu Strug. Aramix, jeśli uda mu się zdobyć w Tyczynie jakikolwiek punkt.. Będziemy mogli powiedzieć tutaj o sporej sensacji. Mówimy o meczu lidera ligi z ostatnią ekipą w tabeli.

⚽️⚽️⚽️
Błażowianka – KS Zaczernie (sobota, 16:00)
Zaczernie wygrało z faworyzowanym Włókniarzem (i to dopiero co), ale Błażowianka potrafi zagrać z “górą”. I do tego zagra u siebie. Gdyby przyszło obstawiać wynik tego meczu, delikatnie wskazalibyśmy na Błażowian (lub przy słabszej dyspozycji gospodarzy – remis). Ale sam mecz zapowiada się bardzo interesująco.

⚽️⚽️
Włókniarz Rakszawa – Safironutrition Wola Dalsza (sobota, 17:00)
Chyba każdy w Woli Dalszej zdaje sobie sprawę z tego, że w Rakszawie ich drużynę czeka bardzo trudny mecz. Wszystko wskazuje na to, że Rakszawa, pod presją będzie musiała wygrać. Każdy inny wynik będzie niespodzianką. Choć.. w naszej lidze już zdarzały się większe niespodzianki.

⚽️⚽️⚽️⚽️
Strumyk Malawa – Sawa Sonina (niedziela, 12:00)
Ciężko powiedzieć jak zakończy się pierwszy niedzielny mecz. W świetnej dyspozycji jest Dawid Kierepka, ale Sawa także ma silną ofensywę. To może być mecz na styk, albo całkiem otwarty, pełen bramek. W którym mogą wygrać obie ekipy.

⚽️⚽️⚽️
SMS Resovia II – Wisłok Strzyżów (niedziela, 13:00)
Resovia musi się przełamać. To samo Wisłok. Mimo, że faworytem będą Resoviacy.. Dużo wskazuje na to, że w końcu trochę szczęścia dopisze Strzyżowianom i to oni zagrają o pełną pulę. Przeważyć może doświadczenie, którego więcej będą posiadać gracze beniaminka.

⚽️⚽️⚽️
Styrobud Trzeboś – KS Stobierna (niedziela, 14:00)
Dobre, pełne walki widowisko możemy obejrzeć w Trzebosi. Obie ekipy mają za sobą szalone mecze. Podobnie może być teraz. I tutaj bez wyraźnego faworyta. Kibice powinni być po meczu zadowoleni.

⚽️⚽️
Stal II Rzeszów – Orzeł Wólka Niedźwiedzka (niedziela, 17:00)
Jeśli tylko Jarecki podtrzyma świetną dyspozycję to “dwójka” Stali powinna zgarnąć pewne trzy punkty. Jeśli będzie inaczej.. sprawa wyniku może być otwarta. Faworytem będzie jednak Stal.

⚽️⚽️⚽️
Jedność Niechobrz – Grunwald Budziwój (środa, 22/09/2021, 16:30)
W innym terminie zagrają w Niechobrzu walczące o utrzymanie ekipy Jedności i Grunwaldu. To może być dla Niechobrzan punkt zwrotny w tym sezonie, ale Grunwald już kilkukrotnie pokazał, że chociaż nie był stawiany w roli faworytów, to jest zdolny do.. sprawienia sporej niespodzianki, ale też straty sporej ilości goli. Mimo, że nie będzie to spotkanie na szczycie, to zapowiada się emocjonująco.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com