W finale pucharu zagramy z Zorzą

Po długim dniu wracamy do domów w dobrych nastrojach. Dzięki wygranym z Orłem Wólka Niedźwiedzka (1:0) i Herkulesem Trzebuska (2:0) Sokoły zajęły pierwsze miejsce w grupie i za tydzień zmierzą się w Trzebosi (zmiana gospodarza finałów) w meczu o pierwsze miejsce z miejscową Zorzą. Bardzo dużą niespodziankę sprawił skazany na straty Herkules, który niespodziewanie ograł Orzeł (2:1) i dzielnie walczył z naszą ekipą. Świetne występy zanotował Bartłomiej Bandura. Nasz młody zawodnik strzelił dwie bramki. Jedno trafienie dorzucił dodatkowo Piotr Darocha.

W pozostałych meczach nie obyło się bez emocji. Niemile swój mecz będą wspominać piłkarze Plantatora, którzy w meczu otwarcia  ulegli Zorzy 1:2 mimo, że początek i mnogość okazji “Plantacji” wcale tego nie zapowiadała. Z kolei nerwy puściły zawodnikom Zorzy i Górnovii co skończyło się przepychankami pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Największa niespodzianka to drugie miejsce w grupie B-klasowego Herkulesa, który nie był wymieniany w gronie faworytów do gry w meczu o pierwsze czy trzecie miejsce.

Kadra na Puchar Burmistrza: B.Babiarz, Ł.Dec, T.Brzychczy, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, M.Darocha, P.Szalacha, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, M.Bal, P.Darocha, K.Nowak, B.Bandura

Kilku testowanych przez zespół Orła  rozpoczęło zmagania wraz z drużyną, która rok temu zwyciężyła z Sokołem po rzutach karnych. Zespół z Wólki Niedźwiedzkiej nie zagrał dzisiaj najlepszego spotkania i nasz zespół wziął rewanż za rok ubiegły. Okazji do podwyższenia nie brakowało, lecz dzisiaj zawiodła trochę nasza skuteczność. Co prawda we wrześniu zmierzymy się w meczu o stawkę w lidze, jednak wynik dzisiejszego meczu cieszy i jest dobrą wróżbą przed startem ligi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył młody Bartłomiej Bandura, który po akcji zespołu mocnym strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi Orła.

TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:0 (0:0)

Bramki: B.Bandura (2P)

Przed meczem z Herkulesem było wiadomo, że Sokół, by walczyć o pierwsze miejsce musiał wygrać i chociaż przez dłuższy czas piłkarze gospodarza stawiali opór, to wraz z upływem czasu zarysowywała się przewaga naszego, wyżej notowanego zespołu. Do przerwy jednak nie było bramek. Wszystko zmieniło się po zmianie stron i po kolejnej bramce Bartłomieja Bandury, który mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce miejscowych. Wynik poprawił Piotr Darocha, który ustalił wynik po asyście Karola Nowaka. Były kolejne okazje do podwyższenia rezultatu, jednak na posterunku był bramkarz Herkulesa, który choć nie imponuje warunkami fizycznymi to między słupkami spisywał się dzisiaj bez zarzutu i wybronił drużynie z Trzebuski całkiem sporą ilość groźnych strzałów.

TG Sokół – Herkules Trzebuska 2:0 (0:0)

Bramki: B.Bandura (2P), P.Darocha (2P)

Chyba największa  niespodzianka tego turnieju. B-klasowy Herkules nie skupił się w meczu z Orłem na obronie remisu i zaatakował, co się opłaciło. Po Orle było widać co prawda brak kilku zawodników z meczu z Sokołem, jednak nie zmienia to faktu, że skazana na pożarcie Trzebuska osiągnęła korzystny rezultat. Jedną z bramek zdobył dla miejscowych Michał Marszał, który reprezentował jeszcze niedawno Sokół. W barwach Herkulesa rozgrywał swoje spotkania także Łukasz Kościółek. Było to jedno z ciekawszych spotkań tej fazy, pełno było szybkich rajdów i strzałów w kierunku bramki.

Herkules Trzebuska – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:1

Wyniki:

Zorza Trzeboś – Plantator Nienadówka 2:0
Plantator Nienadówka – Górnovia Górno 3:1
Górnovia Górno – Zorza Trzeboś 1:2

1. ZORZA (2-0-0) 4:1 6pkt.
2. PLANTATOR (1-0-1) 4:3 3pkt.
3. GÓRNOVIA (0-0-2) 0:4 0pkt.

TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:0
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Herkules Trzebuska 1:2
Herkules Trzebuska – TG Sokół 0:2

1. TG SOKÓŁ (2-0-0) 3:0 6pkt.
2. HERKULES  (1-0-1) 3:2 3pkt.
3. ORZEŁ (0-0-2) 1:3 0pkt.

Galeria meczowa wkrótce

Pary fazy finałowej:

Finał: Zorza Trzeboś – TG Sokół
o 3 miejsce: Herkules Trzebuska – Plantator Nienadówka
o 5 miejsce: Górnovia Górno – Orzeł Wólka Niedźwiedzka

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi