W niedzielę o punkty w Dąbrówkach

Jutrzejszym rywalem seniorów Sokoła będzie KS Dąbrówki. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie w Dąbrówkach. Zbiórka/wyjazd o 13:00 z naszego stadionu. Rywal co prawda plasuje się niżej w tabeli, ale na wiosnę radzi sobie lepiej i, co ważne, na własnym boisku radzi sobie lepiej niż na wyjazdach, dlatego musimy przygotować się na dużo walki o kolejne ligowe punkty.

To co można powiedzieć o rywalu, to na pewno to, że nieprzerwanie od 9 sezonów utrzymuje się w gronie piątoligowców. I wszystko wskazuje na to, że i w przyszłym roku zobaczymy zespół z Dąbrówek w rzeszowskiej Klasie Okręgowej. Na dzień dzisiejszy KS ma na koncie 35 punktów, 9 zwycięstw, 8 remisów i tyle samo porażek oraz bilans bramkowy 39:36. Na wiosnę Dąbrówki kilka razy zaskoczyły, o czym świadczy chociażby wyjazdowa wygrana w Wólce Niedźwiedzkiej (3:1), w Krzemienicy (3:2) czy Dynowie (2:1). Na własnym stadionie nasz jutrzejszy przeciwnik radzi sobie nieźle, chociaż nie obyło się bez wpadek – w  meczu z LKS Trzebownisko (0:3) i Astrą (2:3). Poza tym zespół KS w tej rundzie sporo remisował – z Jednością, Resovią II, Startem i Grodziszczanką, co daje łącznie 13 punktów (tyle samo punktów co Sokół). W Dąbrówkach nie uświadczymy wielkich nazwisk, co nie przeszkadza temu zespołowi punktować. Liczymy na to, że Sokół pokaże się jutro z jak najlepszej strony i będzie w stanie skutecznie powalczyć o punkty na ciężkim terenie! A przypomnijmy, bo chociaż dwa ostatnie mecze przeciwko Dąbrówkom zakończyły się dwukrotnie na korzyść Sokoła (2:0 w sezonie 2013/2014 i 2:0 jesienią tego sezonu), to rok temu na jesień to piłkarze z Gminy Czarna zdobyli 3 punkty i wygrali z naszym zespołem 1:0.

KS Dąbrówki – TG Sokół (jutro, 15:00, w Dąbrówkach)

Zbiórka zawodników i wyjazd (13:00)

Program 26 kolejki Klasy Okręgowej

sobota (23 maja)
KP Zabajka – Orzeł Wólka Niedźwiedzka (17:00)
Grodziszczanka – KS Stobierna (18:00)

niedziela (24 maja)
KS Dąbrówki – TG Sokół (15:00)
Bratek Bratkowice – Jedność Niechobrz (15:00)
Astra Medynia Głog. – Start Brzóza Stad. (15:00)
Resovia II – LKS Trzebownisko (17:00)
Wisłok Strzyżów – Jawor Krzemienica (17:30)
Stal II Rzeszów – Dynovia Dynów (19:00)

Jeszcze dzisiaj o punkty zagrają cztery drużyny. O pierwsze zwycięstwo na wiosnę zagra KP Zabajka, choć rywal także zaczyna grać z nożem na gardle i to Orzeł powinien być faworytem, ale po ostatnich trzech słabych meczach ekipa z Wólki Niedźwiedzkiej mocno skomplikowała sobie sytuację i niełatwo będzie przełamać złą passę.

W drugim sobotnim meczu Grodziszczanka zagra z KS Stobierną. Podopieczni Marcina Szmuca dobrze radzą sobie na wiosnę i zbliżyli się na trzy punkty do podium rozgrywek. Utrzymanie Grodziszczanki jest już bliskie, ale przyjezdni na pewno będą chcieli pozostać na drugim miejscu w tabeli, dlatego wszystko wskazuje na to, że będzie to ciekawe spotkanie pełne walki.

Z niedzielnych potyczek najciekawiej zapowiadają się mecze w Medyni Głogowskiej, gdzie o życie zagrają Astra i Start Brzóza Stadnicka. Start przedłużył swoje szanse na utrzymanie, ale nie ma co ukrywać – o końcowy sukces będzie w tym sezonie bardzo ciężko, bo do bezpiecznej strefy traci w tej chwili 7 punktów. Astra radzi sobie nieco lepiej, ale musi uważać, gdyż każdą stratę punktów mogą wykorzystać rywale, którzy w każdej chwili mogą odskoczyć na kilka punktów.

Emocji nie zabraknie w Rzeszowie w meczu rezerw Stali i Dynovii. Dla Dynowian poprzednie mecze były ostatnim ostrzeżeniem. Strata punktów w meczu ze Stalą II może zadecydować o być albo nie być klubu z IV ligowymi piłkarskimi tradycjami. Stal jest o włos od spadku, choć teoretycznie ma jeszcze niewielkie szanse na ligowe utrzymanie. Bez wsparcia z Centralnej Ligi Juniorów młodzieżowcy Stali mogą być jednak skazani na pożarcie przez pozostałe drużyny, które także walczą o utrzymanie w Klasie O. Na jesień w Dynowie wygrała minimalnie Stal (1:2).

W innych meczach z nożem na gardle zagra Jawor, który wyjedzie do dobrze prezentującego się na wiosnę Strzyżowa. Jawor, podobnie jak Dynovia nieoczekiwanie mają problemy ze zdobywaniem punktów i tym razem to Wisłok powinien być faworytem meczu (jesienią lepszy był Jawor – wygrał w Krzemienicy 2:0).

O kolejne punkty zagra Resovia II, która odbiła się od dna i zaczyna regularnie punktować, czego efektem jest już 34 punkty i 8 miejsce w tabeli. Na drodze Resoviaków stanie Trzebownisko, które dopiero w ostatnim meczu z Grodziszczanką przerwało wspaniałą serię i pościg z ostatniej lokaty w tabeli. W tej chwili drużyna spod Rzeszowa z 33 punktami plasuje się tuż za Resovią – na 9 miejscu.

W niedzielę zagra także Bratek, który po ostatnim wysokim zwycięstwie z Orłem zagra z liderem. Faworytem pozostaje Jedność, która jest już na 99 procent pewna awansu i gra już dla własnych ambicji. Bratek pokazał jednak, że stać go na niespodzianki i po dobrej wiośnie ma już 36 punktów i zajmuje wysokie 6 miejsce i jest bardzo blisko zachowania ligowego bytu.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com