Walne zebranie i podsumowanie sezonu

Dzisiaj o 16:00 w budynku klubowym spotkaliśmy się, aby omówić ważne dla klubu kwestie, a w zebraniu wzięli udział między innymi: zastępca burmistrza Sokołowa Małopolskiego – Bogusław Kida, trener drużyny – Jerzy Daniło, przedstawiciele zarządu klubu wraz z osobami zaangażowanymi w działalność Sokoła oraz oczywiście nasi zawodnicy, których nie mogło dzisiaj zabraknąć.

Spotkanie otworzył wiceprezes Bartłomiej Frącz, który powitał gości i poruszył kwestie związane ze sprawą zbliżającego się remontu płyty boiska wraz z instalacją nawodnienia, a także bieżącymi problemami w działalności klubu. Wyraził jednocześnie nadzieję, że awans do wyższej ligi zmobilizuje zawodników do sumiennego uczestniczenia w treningach, ponieważ zaangażowanie jest w tej chwili jeszcze bardziej potrzebne. Wice-prezes podziękował również firmom i osobom, które wspierają nasz klub, co jest niezbędne do jego dalszego rozwoju.

Trener Daniło kontynuując podkreślił, że awans to sukces i sposób na podnoszenie swoich umiejętności, a mają w tym pomóc przede wszystkim treningi i mobilizacja zawodników. Podziękował również za osiągnięcie celu, w szczególności Karolowi Nowakowi, który odegrał w naszym zespole kluczową rolę i wyraźny wkład w ostateczny sukces drużyny.

Zawodnikom i zarządowi klubu pogratulował także zastępca burmistrza – Bogusław Kida, który określił działalność Sokoła, jako ciekawy projekt sportowy. Przez p. Kidę poruszony został między innymi temat finansowania (remontu) obiektu, który rozpocznie się prawdopodobnie już w poniedziałek. Burmistrz Kida żywił nadzieję, że klub uda się rozkręcić jeszcze bardziej, w czym mają pomóc między innymi właśnie ostatnie prace na terenie obiektu klubu (przyp. budowa parkingu i odmalowanie szatni) oraz obiecał dalsze wspieranie działań klubu.

Na spotkaniu poruszono między innymi kwestie finansowe i organizacyjne. Prezes klubu Mateusz Szot wyraził zadowolenie ze strony zarządu odnośnie zespołu, który po dwóch latach wywalczył upragniony awans do Klasy Okręgowej, jednak zaznaczył, że trzeba dać więcej od siebie, gdy chodzi o losy klubu, a jako najlepszy przykład dobrej sytuacji zespołu wymienił to, że po długiej przerwie klub z Sokołowa znajduje się najwyżej w gminie, jeśli chodzi o klasy rozgrywkowe zespołów.

Zgromadzeni goście przedstawili również swoje uwagi i zgłosili własne propozycje dotyczące rozwoju działalności sportowej klubu. Członkowie zarządu ogłosili, że będą kontynuować prowadzoną w tej chwili politykę kadrową, skupioną na zawodnikach związanych z naszą gminą i jej okolicą i podkreślono fakt, że tegoroczny awans można uznać za historyczny, bo zdobyty siłami miejscowych piłkarzy.

Smutnym akcentem, co podkreślali dzisiejsi goście jest fakt, że w zebraniu uczestniczyło mniej osób, niż można było się spodziewać. Mamy jednak nadzieję, że na losie klubu zależy wielu osobom – kibicom, sympatykom, byłym zawodnikom, których w naszym mieście na pewno nie brakuje. Liczymy, że nadchodzący sezon będzie pełen sukcesów i tego życzymy naszemu trenerowi i piłkarzom!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com