Ważny mecz z sąsiadem w tabeli

W kolejnym spotkaniu (już 27 kolejki ligowej) Sokół zmierzy się z KS Stobierna. Będzie okazja do rewanżu za jesienną porażkę (2:5) na własnym boisku, a warto przypomnieć, że KS Stobierna jest jednym z naszych głównych rywali w walce o utrzymanie. Nie powinno zabraknąć emocji. Świetnie wkomponował się w nasz zespół wychowanek Stobiernej – Michał Bal, który w tym sezonie zaliczył już 11 trafień. Z kolei stery w KS Stobierna objął.. Krzysztof Furdak – były trener sokołowian. Największą niewiadomą wydaje się być pogoda, która może pokrzyżować plany wielu zespołom z naszego województwa. Początek meczu w niedzielę o 17:00. Zbiórka  o 15:30 na naszym stadionie.

Wiosna dla zespołu ze Stobiernej to gra w kratkę (3 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki). Niepowodzeniem zakończyły się mecze z Resovią II (3:5), Sawą (2:3) oraz na własnym boisku z KS Przybyszówka (2:3) i Grodziszczanką (0:1). Do tego dochodzą remisy z Astrą (1:1) i w derbowym pojedynku z LKS Trzebownisko (0:0). Zwycięstwa Stobiernej przychodziły, co może nieco martwić sympatyków tego klubu z zespołami dołującymi w tej rundzie, a więc z: Głogovią (3:1), Iskrą Jawornik Polski (2:1) i KS Dąbrówki (4:1). Nie wolno jednak zapominać o tym, że w dalszym ciągu będzie to groźny zespół. Przybyszówka i Grodziszczanka udowodniły, że zwycięstwo w Stobiernej jest możliwe. Po ubiegłotygodniowej wpadce w meczu z Włókniarzem rywale nadrobili straty do Sokoła, dlatego wskazane byłoby wyrwanie punktów  naszemu najbliższemu rywalowi, szczególnie z racji tego, że jest on naszym “sąsiadem” w tabeli i traci do Sokoła 2 punkty.

Z pozostałych spotkań, o ile oczywiście wszystkie dojdą do skutku bardzo ciekawie zapowiada się potyczka Strugu z Dynovią. Tyczynianie zbliżyli się do liderów rozgrywek (3 punkty straty). Z kolei Dynovia ma za sobą fatalną passę i chociaż wciąż jest bardzo wysoko w tabeli, to na kolejne porażki  nie może sobie pozwolić, o ile w dalszym ciągu Dynów chce uzyskać promocję do IV ligi.

W jutrzejszych (i dzisiejszych) meczach może dojść do dużych przetasowań w ligowej drabince. Stal II Rzeszów (lider) podejmie u siebie Jawor Krzemienica. Obie drużyny także są bez stabilnej formy na wiosnę i wygrane przeplatają z porażkami. Jawor przed startem rozgrywek był jednym z głównych faworytów do awansu. W tej chwili traci do liderów 2 punkty i okupuje 6 lokatę.

Kolejne wyjątkowe widowisko zapowiada się w Rakszawie, gdzie Włókniarz zagra z Piastem. Obie ekipy rywalizują ze sobą o utrzymanie ligowego bytu, a Rakszawa traci do Piasta zaledwie jeden punkt. Włókniarz notuje ostatnio dobrą passę, jednak przywykliśmy już do tego, że każdego stać na wygraną z każdym. W Rzeszowie dojdzie dodatkowo do pojedynku dwóch (w dalszym ciągu) czołowych ekip w naszej Klasie Okręgowej. Resovia II zagra o poprawę nastrojów z Grodziszczanką (ekipy dzielą 2 punkty).

W meczu o “życie” Głogovia stoczy walkę z KS Dąbrówki. Porażka Głogovii może ostatecznie przekreślić szanse na utrzymanie w lidze, dlatego mecz z Dąbrówkami powinien być traktowany przez głogowian jako mecz o wszystko. Klub z Dąbrówek jest w nieco lepszej sytuacji, jednak wiosną prezentuje się słabiej niż wiosną (jeśli chodzi o wyniki). Trudne zadanie przed Astrą, która mimo tego, że w meczu z KS Przybyszówka będzie faworytem, to należy zwrócić uwagę na dobrą formę Przybyszówki na wiosnę. Teoretycznie najłatwiejsza droga jest przed Sawą Sonina, która u siebie spotka się z LKS Trzebownisko. Jak jednak zakończy się to spotkanie – nie wiadomo.

27 kolejka:

Sobota (17 maja)
Włókniarz Rakszawa – Piast Nowa Wieś 2:2
Głogovia Głogów – KS Dąbrówki 0:3
Sawa Sonina – LKS Trzebownisko 1:1

Niedziela (18 maja)
KS Stobierna – TG Sokół (17:00)
Astra Medynia Głog. – KS Przybyszówka (15:30)
Strug Tyczyn – Dynovia Dynów (16:00)
Resovia II – Grodziszczanka (17:00)
Stal II Rzeszów – Jawor Krzemienica (19:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
9 odpowiedzi
  1. RyanTG

   Od 4 do 7, ale to zależy od drużyn z naszego okręgu w IV lidze. Wisłok raczej już się nie wybroni, dlatego w tej chwili spada 5, a Strumykowi i Jedności kibicujemy 🙂

 1. adas

  Należało się! Przegrana zdecydowania zasłużona. W sokołowie po początkowych zwyciestwach po prostu graja sami gwiazdorzy, którzy nie muszą trenować, tak więc ostatnie 3 tygodnie chodzi średnio po 8 osób na treningi. Oby tak dalej i obudzimy się z ręką w nocniku.

 2. amigo

  RYCERZE z sześcioma tarczami. Pieniądze to nie wszystko a bez pieniędzy to 🙂 do czasu…

 3. ?

  jaki wynik w Stobiernej? wazny mecz, mam nadzieje ze chlopaki dali rade i zwyciężyli. Jak trio z Resovii?

 4. ksS

  mieliście nam nastrzelac tyle bramek ile straciliscie 😀 żaden od was nic nie pokazal, a trio z resovii nie pomoglo huh ! Gdzieeeee ten sokolow? Rycerze Wiosny…… hah