Ważny pojedynek z Piastem!

Najbliższe, niedzielne spotkanie naszych piłkarzy będzie niezwykle ważne.  Naszym rywalem jest drużyna Piasta z Nowej Wsi, któremu jesienią ulegliśmy aż 0:4. Jak do tej pory rewanże naszej drużynie wychodziły znakomicie i nie straciliśmy jeszcze na wiosnę ani jednej bramki. Podtrzymanie dobrego bilansu bramkowego będzie jednak sprawą drugorzędną w chwili, gdy najważniejsze są ligowe punkty. Ewentualne zwycięstwo z Piastem może nam dać spory awans w tabeli. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30 na naszym stadionie. Zapraszamy! Zbiórka zawodników o godzinie 14:30.

W tej chwili Sokół posiada na koncie 20 punktów (9 zdobytych w ostatnich trzech spotkaniach). Ostatnia kolejka zaowocowała tym, że różnica pomiędzy strefą spadkową a 8 miejscem to zaledwie 5 punktów. Walka o zachowanie ligowego bytu może trwać do ostatniej kolejki, jednak takie mecze jak nasz niedzielny z Piastem należy traktować wyjątkowo poważnie. Do drużyny z Nowej Wsi tracimy w chwili obecnej 2 punkty – wygrana pozwoliłaby przesunąć się co najmniej o jedną pozycję. Na tym jednak nie koniec weekendowych emocji. Najważniejszy mecz sezonu czeka Głogovię i Włókniarza. Obie ekipy zamykają stawkę – remis albo porażka może dla jednej z drużyn oznaczać zwiększenie dystansu do pozostałych, co może być powodem do zmartwienia szczególnie dla zespołu z Rakszawy. Pozostali rywale Sokoła  mają raczej wymagających rywali. Teoretycznie biorąc pod uwagę porażkę każdego z nich możemy przesunąć się na 11 pozycję (KS Stobierna posiada lepszy bilans bezpośrednich spotkań). W praktyce jednak nasza grupa obfituje w meczowe niespodzianki, dlatego dla Sokołów najważniejszy będzie własny mecz.

A łatwo być nie musi. Co prawda na wiosnę Piast posiada bardzo niekorzystny bilans (remis i dwie porażki, 1:6 w bramkach), to z pewnością nie odda punktów za darmo. Jeśli jednak nasza obrona dalej będzie grać bezbłędnie, to wypada wierzyć w wygraną, która przybliży nas do utrzymania w lidze. W Piaście w przerwie zimowej nastąpiło kilka drobnych zmian kadrowych. Zespół opuściło trzech zawodników. Do kadry Piasta dołączyli  natomiast: pomocnik Tomasz Sołtysik (ostatnio Bukowa Jastkowice, 1992), Dominik Murias (także pomocnik, ostatnio grający w juniorach Stali Rzeszów, 1995), obrońca/pomocnik Tomasz Olechowski (ostatnio LKS Trzebownisko, 1992) oraz wracający po przerwie pomocnik Łukasz Panek (1992).

Z pozostałych spotkań kolejną próbę zdobycia pierwszego wyjazdowego punktu podejmie Iskra z Jawornika Polskiego. Mecz z Jaworem może być jednak dla gości z niewielkiego Jawornika trudną przeprawą. Równie ciężki mecz czeka Przybyszówkę, która zmierzy się z dobrze spisującą się w lidze Stalą II Rzeszów. I to od tych spotkań rozpoczniemy weekend.

Z niedzielnych spotkań wiele uwagi będzie zwróconej na pojedynek na szczycie. Dynovia podejmie Grodziszczankę, a z uwagi na to, że wicelider zmierzy się z trzecim zespołem w tabeli, może dojść do ciekawego meczu, być może decydującego o przyszłym awansie którejś z drużyn?

Tak czy inaczej, zapraszamy na mecz z Piastem naszych kibiców!

 

Program 21 kolejki Klasy Okręgowej:

Sobota (12 kwietnia)

Stal II Rzeszów – KS Przybyszówka 1:1
Jawor Krzemienica – Iskra Jawornik Polski 4:1

Niedziela (13 kwietnia)

TG Sokół – Piast Nowa Wieś (15:30)
KS Stobierna – Astra Medynia Głog. (14:00)
Strug Tyczyn – LKS Trzebownisko (14:00)
Włókniarz Rakszawa – Głogovia Głogów (15:00)
Dynovia Dynów – Grodziszczanka (16:00)
Resovia II – KS Dąbrówki (17:30)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
17 odpowiedzi
 1. henek

  Wyjściowy skład może czasem podać?Chyba że Tomek Brzychczy nie chce ułatwiać zadania Pawłowi Klocowi?

  1. ????

   dlaczego? to co się stalo, że w takim mięscie nia ma 18 młodych chłopaków do grania. Czy to może wina klubu i brak zainteresowania tą grupą zawodników?

   1. :((((

    zamiast dac szanse gry swoim chlopakom to woleli zaoszczedzic pieniedzy i sciagnac armie zaciezna z rzeszowa, ot taka to polityka tg

     1. :((((

      wszyscy teraz grają regularnie, czy moze tylko grzeja lawe i str4acili miejsce na rzecz przybyszów z resovii. Po tym sezonie bedzie zgrzytanie zebow lub sciaganie kolejny zawodnikow z rzeszowa, tylko jak dlugo to przetrwa?

     2. stefan

      Nie masz o niczym pojęcia. O niczym. Kto wedlug Ciebie stracil miejsce w składzie z miejscowych? Po drugie mlodziez sokolowska ma sie od kogo uczyć. Po trzecie w sokolowie w składzie jest najwięcej chlopakow miejscowych z calej ligi oprócz dynowi. Wszyscy którzy
      chcą i chodza na treningi dostaja szanse gry.

     3. RyanTG

      Szanowny kolego. Ci, którzy chcą i trenują naprawdę grają i tak jak odpisał @stefan, faktycznie mają od kogo i czego się uczyć. Mamy bardzo młodą drużynę. Pełno jest juniorów, nawet z grupy juniorów młodszych, tak jak Bartek Mika. Ostatnio na treningu miał okazję być jeszcze jeden bardzo młody zawodnik. Gwarantuję, że gdyby nie “przybysze” to poleciałyby gromy za to, że klub jest bierny w momencie, gdy inne zespoły wzmacniają się na wiosnę a drużyna zbyt młoda i niedoświadczona, żeby grać o punkty. A tak? Mamy i punkty i sporo własnych wychowanków w składzie.

      Było w styczniu walne zebranie. Mam wrażenie, że niektórzy albo narzekają, żeby ponarzekać, albo w styczniu olali sprawę i dopiero teraz interesują się losami naszych młodych chłopaków. Osobiście wolałbym, żeby w pomoc klubowi było zaangażowanych jak najwięcej osób. Sami jednak dobrze wiemy, że o deklaracje w sieci o wiele łatwiej, ale są osoby, które pomagają (chociaż nie jest to wielkie grono). Wypadałoby chociaż czasem wstrzymać się od demotywujących komentarzy, szczególnie w chwili, gdy nie wie się jak pewne sprawy wyglądają.

      Ktoś pytał dlaczego nie było informacji w gazetce o JS. No więc odpowiadam. Złożenie takiej gazetki, w ogóle materiału drukowanego to czasochłonne zajęcie (szczególnie, jeśli ma się na głowie nie tylko tworzenie takiego biuletynu raz na miesiąc), chociaż niektórym może się wydawać, że to coś, co można skleić w pięć minut. Gazetką zajmuję się sam jeden, podobnie jak stroną, robieniem zdjęć na meczach. Dlaczego więc nie ma informacji? Bo nie ma osób, które mi takie informacje wyślą. Oczywiście są osoby, które coś czasem napiszą, podeślą. Chwała im za to. I robię to dla własnej satysfakcji. W końcu Sokół nie jest klubem profesjonalnym. Nie ma mowy o żadnych pieniądzach.

     4. heniek

      Nie ma się co przejmować niektórymi “gniotami”,pomarudzą bo tyle tylko potrafią,a może żal im dupe ściska że nie mają profesjonalnej strony www i klub gra w B-klasie.