Weekend z Sawą Sonina

W kolejnych kolejkach swoich rozgrywek zarówno seniorzy jak i juniorzy zmierzą się z Sawą Sonina. Pierwsi wyjdą na boisko juniorzy starsi, którzy zagrają z Sawą jeszcze dzisiaj (sobota, 13:00). Z kolei jutro swój mecz rozegra zespół seniorów, który powalczy o punktu w niedzielne popołudnie, o 16:00. Zapraszamy na trybuny stadionu w Sokołowie! Zbiórki zawodników – tradycyjnie na godzinę przed meczem.

Juniorzy rozpoczęli rozgrywki Klasy A od  wyjazdowego zwycięstwa w Handzlówce. Sawa – zremisowała na własnym terenie z Włókniarzem Rakszawa. Celem Sokołowian będą oczywiście kolejne punkty, a ewentualna wygrana daje szanse na objęcie prowadzenia w rozgrywkach. Jest więc o co grać.

W przypadku seniorów mecz z Sawą będzie okazją do odkucia się za dwie poprzednie porażki. Póki co, po 4 kolejkach Sokół zajmuje 6 lokatę w tabeli. Rywale z Soniny z trzema punktami zajmują 13 miejsce w tabeli, co nie znaczy, że jutrzejszy mecz będzie łatwy.

Sawa to spadkowicz z IV ligi, w której spędziła w sumie jeden sezon. Po pobycie w regionalnej grupie rozgrywkowej co prawda drużynę opuścił szereg zawodników, ale nastąpiło sporo powrotów i kilka innych transferów, które uzupełniły kadrę Sawy. Wśród ubytków warto wymienić m.in. byłego zawodnika Sokoła – Łukasza Śwista (trafił do Resovii). Oprócz niego Sawę po sezonie 2014/2015 opuścili: Karol Wójcik (Stal Rzeszów), Karol Cieślik (Kolbuszowianka), Jakub Januszczak, Przemysław Nycz i Nazar Miliszczuk (wyjazdy za granicę), Adam Bukała (KS Przybyszówka), Dariusz Róg (Crasnovia), Bartosz Bereś (Głogovia) oraz Adrian Czerwiński (Start Pruchnik). Do Sawy dołączyli za to: doświadczony napastnik Victor Kossak (Piast Tuczempy), Jakub Kruk, Patryk Burak, Grzegorz Woźniak i Michał Pelc (Jawor Krzemienica), Dawid Baran (Wisłok Czarna), Sebastian Dobosz (Markovia Markowa), Rafał Olcha (Syrenka Roźwienica) i Jakub Florek (powrót po kontuzji). Można więc zauważyć (mimo wielu ubytków) spore grono zawodników, którzy już grali na piątoligowym poziomie. Ponadto w przerwie letniej Adama Domaradzkiego na stanowisku trenera zastąpił Piotr Szmuc (znany nam z pracy w Jaworze Krzemienica).

Dotychczasowe mecze Sawy niewiele mówią o naszym jutrzejszym przeciwniku – minimalna przegrana 0:1 w Bratkowicach (na inaugurację), potem przegrana u siebie z LKS-em Trzebownisko (także minimalnie 1:2). Następnie przyszła pora na przełamanie z Dąbrówkami w Krzemienicy (skromne 1:0) i porażka u siebie z Grodziszczanką 1:4. Póki co Sawa nie wygrała na własnym boisku (w meczu o stawkę) ..od października ubiegłego roku (wygrana z Wisłoką Dębica w Pucharze).

Ostatni raz z Sawą Sokół mierzył się w sezonie 2013/2014. Wtedy to sokołowskie drużyny dwukrotnie uległy rywalowi z Soniny (1:2 u siebie na wiosnę, 0:1 na jesień w Soninie). Łączny bilans spotkań obu ekip to 5 zwyciestw sokołowskich piłkarzy i trzy Sawy. Bilans bramek jest bardzo korzystny dla sokołowskich zespołów: 33:10.

 

Juniorzy starsi (2 kolejka)

TG Sokół Sokołów Małopolski – Sawa Sonina

(sobota, 5 września, 13:00, zbiórka: 12:00)

 

Seniorzy (5 kolejka)

TG Sokół Sokołów Małopolski – Sawa Sonina

(niedziela, 6 września, 16:00, zbiórka: 15:00)

 

Program 2 kolejki juniorów starszych:

sobota (5 września)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Sawa Sonina (13:00)
Włókniarz Rakszawa – Sitowianka Budy Łań. (11:00)
ŁKS Łukawiec – Grom Handzlówka (11:00)
Leśna Wólka Podleśna – Start Brzóza Stadnicka (13:00)
Astra Medynia Głog. – Brzeg Białobrzegi (14:00)

Program 5 kolejki seniorów (sobota/niedziela):

środa (2 września)
Grodziszczanka – Resovia II 6:1

sobota (5 września)
KS Stobierna – Astra Medynia Głog. (17:00)

niedziela (6 września)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Sawa Sonina (16:00)
KS Dąbrówki – Wisłok Czarna (13:00)
Bratek Bratkowice – Strumyk Malawa (15:00)
Wisłok Strzyżów – Głogovia (16:00)
Dynovia Dynów – Błażowianka (16:00)
LKS Trzebownisko – KS Przybyszówka (17:00)

W dotychczas jedynym zakończonym spotkaniu 5 kolejki Grodziszczanka rozbiła rezerwy Resovii aż 6:1. Jeszcze dzisiaj o punkty zagrają piłkarze ze Stobiernej i Astry Medynia Głogowska, a z uwagi na to, że obie miejscowości dzieli niewielka odległość – nie powinno zabraknąć kibiców i emocji.

W niedzielnych meczach o pierwsze zwycięstwa zagrają: KS Dąbrówki, Dynovia i KS Przybyszówka. Ciekawie zapowiada się starcie rewelacji startu rundy – Bratek, który zagra ze Strumykiem Malawa (aktualnie 5 w lidze). Z kolei o 5 zwycięstwo w lidze powalczy w Strzyżowie lider – Głogovia.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com