Trzeci zespół ligi zawita do Sokołowa

Wzorem ostatniego sezonu liga po raz kolejny stała się nieprzewidywalna. Po 7 kolejkach ligowych różnice pomiędzy górą tabeli a strefą spadkową wynoszą zaledwie kilka punktów i każdy potrafi wygrać z każdym. Liderują: Zabajka, Stobierna i Jedność. I to właśnie z ostatnią z tych drużyn zmierzymy się jutro na własnym stadionie. Początek meczu o godzinie 16:00. Zbiórka zawodników o 15:00.

Dwa punkty. Zaledwie tyle wynosi różnica punktów pomiędzy obydwoma zespołami. Sokół  z 11 oczkami na koncie zajmuje 8 lokatę w lidze – Jedność, która znajduje się kilka pozycji wyżej na pewno będzie dla sokołowian wymagającym rywalem, który, pomimo przewietrzenia kadry po spadku z IV ligi potrafił wyrwać punkty takim zespołom jak Jawor (3:0), Trzebownisko (2:0), Start (3:1) czy Orzeł (3:1 na wyjeździe). Niespodziewanie jednak piłkarze z Niechobrza tracili punkty w meczu ze Stalą II Rzeszów (1:1) oraz w meczach z Dynovią (1:3) czy Stobierną (0:1), co daje razem blians bramkowy 13:7 (4 wygrane, 1 remis, 2 porażki).

Atutami Jedności na pewno będzie ogranie zawodników w IV lidze, i chociaż czwartoligowa przygoda niechobrzan trwała krótko, to jutrzejszy mecz powinien być trudniejszy od ubiegłotygodniowego przeciwko Orłowi Wólka Niedźwiedzka.

Klub z Niechobrza powstał w 1948 roku jako LKS, a jego największym osiągnięciem jest póki co awans do IV ligi podkarpackiej, w której piłkarze Jedności z 27 punktami zakończyli rozgrywki w sezonie 2013/14 na 15 miejscu (na 17 zespołów).

W przeszłości oba zespoły rywalizowały ze sobą w Klasie Okręgowej (2007-2009) i Klasie A (2009-2012). Statystyka jest póki co po stronie naszej drużyny, która w dziesięciu meczach zwyciężała sześciokrotnie. Trzykrotnie lepsi byli piłkarze Jedności, natomiast tylko raz zanotowano remis (3:3 w sezonie 2008/09). Łączny bilans bramkowy to 19:10 na korzyść Sokoła.

Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny naszego stadionu!

Jeszcze dzisiaj rozegrane zostaną trzy spotkania w naszej grupie Klasy Okręgowej:

Grodziszczanka – Resovia II 3:0
KP Zabajka – LKS Trzebownisko 1:0
Bratek Bratkowice – KS Stobierna 0:1

TG Sokół – Jedność Niechobrz (jutro, 16:00, w Sokołowie)

*Juniorzy w tym tygodniu pauzują w związku z wycofaniem się z rozgrywek juniorów młodszych drużyny Grunwaldu Budziwój.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com