Wisłok Czarna sprawdzi formę TGS

Jutrzejsze południe upłynie pod znakiem przygotowań do nowego sezonu. Rywalem, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią będzie Wisłok Czarna. W drużynie, która pożegnała się w poprzednim miesiącu z piątą ligą nastąpiła zmiana trenera, którym został znany z wcześniejszej pracy m.in. w Sawie Sonina i Jaworze Krzemienica Piotr Szmuc. Będzie to kolejny test-mecz naszej drużyny, która w poprzednich dwóch tygodniach rywalizowała w weekend w Pucharze Burmistrza. Sobotni sparing rozpoczniemy o 11:00 na stadionie w Sokołowie. Zapraszamy!

Wisłok co prawda występuje już ligę niżej, ale powinien być wartościowym rywalem dla naszych seniorów. W związku ze zmianą trenera w ekipie jutrzejszego przeciwnika na pewno nastąpią pewne zmiany i możliwe, że w sezonie 2016/2017 drużyna z Czarnej ponownie pokusi się o walkę o awans. Z kolei przed nami ważny okres, bo jak już wiemy, rozegramy więcej ligowych spotkań.

W ramach krótkiego przypomnienia kilka informacji o Wisłoku. Klub ten powstał w 1972 roku i jak do tej pory największym sukcesem piłkarzy z Czarnej jest ubiegłoroczny awans do rzeszowskiej Okręgówki na wiosnę 2015 roku. I chociaż kolejny sezon zakończył się dla Wisłoka spadkiem z ostatniego miejsca, to warto przypomnieć jesienny mecz Sokoła z Wisłokiem, gdy po bardzo wyrównanym spotkaniu minimalnie lepszy okazał się Sokół. Co ciekawe, wcześniej, podczas przygotowań do debiutanckiego sezonu w V lidze lepszy okazał się klub z Czarnej (2:5 w Sokołowie), a pierwsze skrzypce zagrał wtedy bramkostrzelny Mateusz Walkowicz, który mimo słabej zdobyczy punktowej drużyny był jednym z najskuteczniejszych strzelców ligi.

Sparing:

TG Sokół Sokołów MałopolskiWisłok Czarna

(jutro, 11:00, w Sokołowie)

strona www rywala: Wisłok Czarna (oficjalna strona klubu)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com