Wracamy! Inauguracja z beniaminkiem

Przerwa w rozgrywkach dobiegła końca, a my wracamy na ligowe boiska! Pierwsza kolejka nowego sezonu odbędzie się jeszcze dzisiaj o 17:00 na stadionie w Sokołowie, a przeciwnikiem seniorów Sokoła będzie piątoligowy beniaminek – Iskra Jawornik Polski. Nie będzie to jednak pierwsze starcie obu drużyn, bo do tego doszło jeszcze 3 lata temu, także w ramach rozgrywek rzeszowskiej Okręgówki. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia inauguracji rozgrywek z trybun naszego stadionu!

Zespół Iskry powraca do V-ligi po drobnych sportowych zawirowaniach. Po spadku w sezonie 2013/2014, kolejny sezon nie był dla drużyny z Jawornika zbyt udany, i choć widmo spadku do Klasy B ostatecznie minęło, to o 14 lokacie (jednej pozycji nad strefą spadkową) gracze Iskry będą  chcieli zapomnieć. Kolejny sezon był jednak o wiele lepszy w wykonaniu naszego rywala i jaworniczanie z przewagą aż dziewięciu punktów nad drugim Gromem Handzlówka zwyciężyli w łańcuckiej grupie Klasy A, powracając na piątoligowy szczebel. O tym, że zmierzymy się dzisiaj z niezłą drużyną mogą świadczyć statystyki – zaledwie dwie porażki przy aż 19 wygranych i bilans bramkowy 73:25. Tradycyjnie też Iskra, podobnie jak trzy lata temu nie zwykła przegrywać na własnym boisku. W ramach przypomnienia, w konfrontacji Sokoła z Iskrą w Jaworniku padł remis 1:1, natomiast w Sokołowie lepszy był już Sokół, który wygrał wtedy 3:0.

Trenerem, który razem z Iskrą awansował do Klasy Okręgowej jest Maciej Pinda, którego, jako trenera kibice mogą kojarzyć z ubiegłorocznej pracy w Dynovii i choć w Dynowie szkoleniowiec przeciwnika długo nie “zabawił”, to w Iskrze były gracz m.in. I-ligowego Igloopolu Dębica i II-ligowego Wawelu Kraków radzi sobie całkiem dobrze.

Niestety niewiele wiemy na temat letnich transferów ekipy rywala, ale ciekawostką może być fakt, że w Iskrze występują zawodnicy z dość ciekawym piłkarskim CV, jak 29-letni pomocnik Patryk Flieger, wychowanek Górnika Zabrze, a następnie gracz m.in. zespołu Młodej Ekstraklasy Piasta Gliwice czy III-ligowej Koszarawy Żywiec. Najprawdopodobniej też wielu z zawodników zgłoszonych do nowego sezonu występowało już w Klasie Okręgowej w drużynie Iskry trzy lata temu i zdążyło w tym czasie nabrać trochę ligowego doświadczenia.

Sama Iskra Jawornik Polski to klub o stosunkowo niedługiej historii, bo powstały dopiero w 1999 roku. Mimo to, zespół z Jawornika przekształcił się z regularnego reprezentanta Klasy C i B (w której spędził prawdopodobnie wszystkie swoje wcześniejsze sezony aż do 2010/2011), w drużynę, która być może podczas tego drugiego podejścia do Klasy Okręgowej, zadomowi się w piątej lidze na dłużej.

1 kolejka Klasy Okręgowej:

TG Sokół Sokołów MałopolskiIskra Jawornik Polski

(dzisiaj, 17:00, w Sokołowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com