Wracamy na Puchar Burmistrza!

W tym roku nieco wcześniej rozpoczniemy piłkarskie zmagania o miano najlepszej drużyny w gminie, bo jeszcze w tym tygodniu – 10 lipca, na obiektach Zorzy w Trzebosi rozegramy kolejną edycję Pucharu Burmistrza. TGS, w pierwszej fazie (grupowej) trafił na zespoły beniaminka Klasy Okręgowej – Górnovię i Herkules Trzebuska. Tydzień później (najprawdopodobniej także w Trzebosi) zostanie rozegrana faza finałowa. Pełny harmonogram turnieju w rozwinięciu wpisu. Uwaga! Zbiórka zawodników: 13:00 na stadionie Sokoła.

Grupa I

Zorza Trzeboś – Plantator Nienadówka (13:00)
Plantator Nienadówka – Orzeł Wólka Niedźwiedzka (15:20)
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Zorza Trzeboś (17:40)

Grupa II (Sokół)

TG Sokół Sokołów Małopolski –  Górnovia Górno (14:10)
Górnovia Górno – Herkules Trzebuska (16:30)
Herkules Trzebuska – TG Sokół Sokołów Małopolski (18:50)

W ubiegłorocznej edycji Pucharu zwyciężyła drużyna Zorzy, która w Sokołowie pokonała po dramatycznym meczu w rzutach karnych Górnovię. Warto dodać, że w tym roku aż dwie ekipy z naszej gminy zanotowały sportowy awans, bo oprócz awansu Górnovii do V ligi, udział w Klasie A zapewnili sobie zawodnicy Plantatora Nienadówka.

Nie ulega zmianie forma spotkań I rundy – każdy mecz zostanie rozegrany w formacie 2 x 25 minut, a w finałach zagrają ze sobą zwycięzcy grup oraz drużyny z drugich i trzecich miejsc.

W tym roku celem Sokoła będzie oczywiście poprawa wyniku z ubiegłego roku, gdy gminny turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu (po zwycięstwie z tegorocznym grupowym rywalem – Herkulesem).

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com