Wydzieramy trzy punkty. Dramatyczna końcówka meczu w Rzeszowie!

Dzisiaj nam się upiekło! Jedziemy na mecz z Resovią w mocno okrojonej, ‘gołej’ jedenastce, jednak – mamy to! Pokonujemy młodych Resoviaków po świetnym widowisku w drugiej połowie, 1:2 (0:0), po golach Konrada Panka i Kamila Wilka. Dla rzeszowskiego SMS-u trafiał z kolei Mikołaj Podgórski. Dzięki trzem oczkom wskakujemy na drugie miejsce, z niewielką stratą do liderującego Włókniarza.

Krótka ławka, problemy Sokoła przed meczem w Rzeszowie

Z różnych powodów, ale w meczu z SMS-em Resovii trener Jagusiak nie miał do dyspozycji kilku kluczowych zawodników. W dalszym ciągu z urazami zmagają się Kamil Sidor i Bartosz Grzesik. Do tego nie mogliśmy skorzystać na boisku z Rafała Lelka, Huberta Serwatki i Patryka Sobusia. Nie napawało to zbytnim optymizmem. Na domiar złego – Jak się okazało, od 10. minuty mimo urazu cały mecz rozegrał Łukasz Nizioł, który nie pozwolił na osłabienie naszej drużyny i grę w “10”.

SMS zaskakuje w I połowie

Trzeba uczciwie przyznać, że SMS zaskoczył Sokół. Podopieczni trenera Tomasza Kunickiego zagrali bez tremy i mimo młodego wieku (co było sporym zaskoczeniem) – twardo. Pierwsza połówka, typowo na remis – obie ekipy prezentowały podobny poziom, a pierwsze 45 minut nie było porywające. Rzeszowianie mieli dobrą sytuację w 25. minucie, gdy po uderzeniu Podgórskiego piłkę wybronił Piotr Gnatek. Z kolei Sokołowianie mało co nie wyszli na prowadzenie w 40. minucie, gdy piłka zawiesiła się w okolicy linii bramkowej Resoviaków, ale ostatecznie nie wpadła do bramki. Do tego w sytuacji sam na sam z graczem gospodarzy górą był nasz golkiper.

Druga połowa = thriller – z happy endem

Po zmianie stron – pierwsze wrażenie było takie, że to Sokół rzucił się do szarży i kwestią czasu będzie zmiana wyniku. I tak też się stało. Jednak na nasze nieszczęście to “Pasiaki” zdobyły pierwszą bramkę. W 52. minucie Resovia skontrowała, a Mikołaj Podgórski strzałem po długim rogu pokonał Gnatka. Kolejne minuty to może nie dominacja, ale przewaga ze strony naszych rywali, którzy zagrywali dokładniej, grali szybko i pewnie. Kilkanaście minut słabszej gry TGS nie skutkowało żadnymi konsekwencjami, po czym dość niespodziewanie, w 73. minucie z bardzo ostrego kąta futbolówkę zmieścił w siatce Rzeszowian Konrad Panek, dzięki czemu wróciliśmy do gry o pełną pulę.

I od tego momentu zaczyna się wymiana ciosów z obu stron. Jedni i drudzy grali o pełną stawkę, po czym rzucili wszystkie siły do ofensywy. Czego efektem były świetne okazje, m.in. Kamila Wilka czy Łukasza Nizioła. Ten miał na nodze meczówkę w 85. minucie. Ale kolejnej sytuacji już nie zmarnowaliśmy. 89. minuta meczu, przy piłce w polu karnym odnalazł się Konrad Panek, który wyłożył piłkę do Kamila Wilka, ten trafia, i mamy prowadzenie Sokołów. Gospodarze podjęli jeszcze próbę wyrównania wyniku, ale rezultat pozostał bez zmian.

MVP – Konrad Panek

Na uwagę zasługuje gra Konrada Panka, który miał swój duży wkład w dzisiejszy wynik. Gol plus asysta – statystyki naszego snajpera są w tym sezonie naprawdę niezłe. Do tego na pochwałę zasłużył cały zespół, który zagrał ambitnie (i przede wszystkim – do końca). Brawo! Po stronie rywala można wyróżnić m.in. bardzo aktywnego w ofensywie – Wojciecha Rusinka i strzelca gola – Mikołaja Podgórskiego. Resovii zabrakło dzisiaj szczęścia, bo zdecydowanie bardziej sprawiedliwym wynikiem powinien być dzisiaj remis. Cieszymy się jednak z kolejnych już trzech punktów. Tak dobrego startu w lidze nie mieliśmy już od dawna.

SMS Resovia II – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:2 (0:0)

Bramki: Mikołaj Podgórski (52′) – Konrad Panek (73′), Kamil Wilk (89′)

Asysty: Łukasz Nizioł (1:1), Konrad Panek (1:2)

Poziom meczu: ⚽️⚽️⚽️

Skład (Resovia): Igor Wanat – Sergiusz Kowalski, Mikołaj Podgórski ⚽️ (🔁 86′ Kacper Mikuła), Wojciech Rusinek (🔁 86′ Olaf Wójcik), Paweł Nadolnik, Fronk, Igor Podsiadły (🔁 46′ Radosław Juda), Filip Kapłan (c), Adam Matuszczak, Piotr Penkala, Radosław Różek (🔁 46′ Dawid Różański)
Trener: Tomasz Kunicki

Skład (Sokół): Piotr Gnatek – Dominik Pietroński (c), Sławomir Sałek, Marcin Uram – Mateusz Wilk, Daniel Ziobro, Sebastian Rodzeń, Kamil Jagusiak, Kamil Wilk ⚽️ – Łukasz Nizioł, Konrad Panek ⚽️
Trener: Kamil Jagusiak

Widzów: 100

Sędziowie: Dawid Urban (główny) oraz Adrian Cich i Rafał Kyć

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com