Wyjazd do Dąbrówek!

W tym tygodniu czekają naszych seniorów dwa mecze. W pierwszej kolejności, w czwartek, zmierzymy się z KS Dąbrówki. Drużyna przeciwnika (szczególnie w meczach wyjazdowych) niespecjalnie “leżała” Sokołowi w ostatnich potyczkach. Rywale już praktycznie zapewnili sobie utrzymanie, dlatego w czwartek o 18:00 zagramy w Dąbrówkach dla własnych ambicji i o awans na drugą lokatę w tabeli!

Po jesieni wiele wskazywało na to, że Dąbrówki po raz pierwszy od 10 lat mogą zawitać do piłkarskiej Klasy A. Po 15 kolejkach podłańcucki klub znajdował się na czwartej pozycji od końca, ale już po 25 kolejkach sytuacja prezentuje się jednak o wiele inaczej i Dąbrówki mają bezpieczne 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Duża w tym zasługa trenera Marcina Szmuca, który po rozstaniu z Grodziszczanką dobrze przygotował swój zespół do wiosny, a KS dzięki m.in. serii czterech kolejnych zwycięstw i komplecie punktów m.in. w meczu z Głogovią jest szóstą najlepszą drużyną na wiosnę. I zdobył w rundzie rewanżowej dokładnie tyle samo punktów, co Sokół – 19. W czwartkowym meczu sporym atutem Dąbrówek będzie boisko, na które co prawda często narzekają rywale, ale własny stadion przynosi Dąbrówkom sporo szczęścia, co pokazują statystyki. Na wiosnę Dąbrówki nie przegrały wiosną żadnego z domowych spotkań, a jedyną drużyną, która urwała punkty na obiekcie naszego jutrzejszego przeciwnika był KS Przybyszówka, który w tym czasie bezbramkowo remisował z drużyną pod opieką Marcina Szmuca. KS może się pochwalić niezłą defensywą, która na własnym terenie dała sobie wbić na własnym boisku cztery gole w czterech wiosennych kolejkach. Pamiętając ostatnie mecze Sokoła, po raz kolejny możemy się spodziewać ciężkiego meczu – w obu ostatnich meczach naszej drużyny w Dąbrówkach przegrywaliśmy w poprzednich dwóch sezonach minimalnie 1:0. Szczególnie dramatyczny okazał się mecz z ubiegłego sezonu, gdy po niezłym spotkaniu Sokół stracił bramkę w końcówce spotkania. Podobnie było na jesień w Sokołowie, gdy pomimo wyrównania stanu meczu piłkarzom z Dąbrówek udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mocnymi punktami zespołu KS-u będą na pewno trener Marcin Szmuc, ale też bramkarz Piotr Naróg. Obaj zawodnicy mają za sobą występy w wyższych ligach i ich atutami jest przede wszystkim spore doświadczenie. W barwach przeciwnika grają też inni zawodnicy, których możemy kojarzyć z występów w wyższych ligach, m.in. Waldemar Śledź czy Tomasz Patryn. Ten ostatni jest zresztą najskuteczniejszym piłkarzem Dąbrówek i ma na koncie 11 trafień w sezonie.

W zimowym okienku transferowym doszło do drobnych zmian w kadrze zespołu KS-u. Łącznie do zespołu dołączyło trzech graczy: wcześniej wspomnianie Marcin Szmuc (ostatnio Grodziszczanka) i Waldemar Śledź (KS Stobierna) oraz 20-letni pomocnik Kamil Midura. Dąbrówki opuścili natomiast: Arkadiusz Babka (Brzeg Białobrzegi) i Jacek Wojtan (Janowianka Janów Lubelski).

Źródła: własne / KS Dąbrówki

Seniorzy:

KS DąbrówkiTG Sokół Sokołów Małopolski

(jutro, 18:00, w Dąbrówkach)

Zbiórka i wyjazd zawodników: 16:15

Program 26. kolejki Klasy Okręgowej:

środa (25 maja):
Resovia II Rzeszów – Błażowianka Błażowa (19:00)

czwartek (26 maja):
KS Dąbrówki – TG Sokół Sokołów Małopolski (18:00)
KS Przybyszówka – KS Stobierna (11:00)
Bratek Bratkowice – Dynovia Dynów (14:00)
Strumyk Malawa – Grodziszczanka (16:00)
LKS Trzebownisko – Wisłok Strzyżów (17:00)
Wisłok Czarna – Astra Medynia Głogowska (17:00)
Sawa Sonina – Głogovia Głogów Małopolski (17:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com