Wyjazd do Leżajska

Jutrzejszy dzień Sokół rozpocznie od meczu kontrolnego z Pogonią Leżajsk. Spotkanie zostanie rozegrane w Leżajsku o godzinie 10:00. Zbiórka i wyjazd zawodników o 8:30. Będzie to już drugi mecz sparingowy TGS przed startem nowego sezonu. Odpoczynku nie będzie wiele, ponieważ dzień później nasz zespół rozegra mecze pierwszej fazy Pucharu Burmistrza w Górnie.

Pogoń to klub raczej dobrze znany kibicom naszego klubu, a powstały w 1962 roku. Drużyna z Leżajska (m.in. jako Unia-Piła i Sparta) dotychczas wielokrotnie rywalizowała z sokołowskimi drużynami, choć od ostatnich ligowych pojedynków obie drużyny dzielą długie lata. Piłka w Leżajsku swoje największe sukcesy odnosiła w latach 90-tych, kiedy to piłkarze Pogoni regularnie występowali w III lidze (w sezonie 1993/1994 zajmując wysokie 2 miejsce, co jest największym sukcesem tego klubu). W ostatnich latach (od 2006 roku, po spadku z III ligi) “Piwosze” nieprzerwanie grywali na szczeblu wojewódzkim w IV lidze i gdyby nie problemy finansowe miasta (a co za tym idzie, także klubu), Pogoń ponownie rywalizowałaby w podkarpackiej klasie wojewódzkiej. Stało się inaczej i od przyszłego sezonu leżajska drużyna zagra w stalowowolskiej Klasie Okręgowej (pierwotnie powinna grać w naszej grupie, ale została przeniesiona). Oczywiście życzymy naszemu sobotniemu rywalowi szybkiego powrotu do IV ligi!

Pogoń Leżajsk – TG Sokół Sokołów Małopolski

(jutro, 10:00, w Leżajsku)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com