Wyjazd do Soniny

W 13 już ligowej kolejce przeciwnikiem Sokołów będzie Sawa Sonina, która na chwilę obecną zajmuje bezpieczne – 6 miejsce w tabeli, jednak po niemałej sensacji w ubiegłotygodniowym spotkaniu z Iskrą Jawornik (przegranym przez Sawę 0:2) nasi zawodnicy nie są na straconej pozycji. Liczymy na podobne zaangażowanie piłkarzy Sokoła tak jak w poprzednim meczu z Resovią II i korzystny wynik, który być może pozwoli nam zanotować awans o kilka pozycji w ligowej stawce. Mecz z Sawą rozpocznie się już jutro o godzinie 15:00 na stadionie w Soninie. Zapraszamy!

Historia klubu spod Łańcuta ma swój początek w 1946 roku, kiedy to powstał miejscowy LZS, a sam klub był znany między innymi dzięki osiągnięciom sekcji siatkarskiej. Z drużyną z Soniny sokołowskie drużyny piłkarskie mierzyły się co najmniej kilkukrotnie. Z posiadanych danych wynika, że Sokołowianie posiadają lepszy bilans w bezpośrednich spotkaniach. W sezonie 1994/95, w którym Sokołowianka świętowała awans do IV ligi Sawa uległa naszym zawodnikom dwukrotnie (1:7 i 0:5). Kolejne ligowe dwumecze nastąpiły po wycofaniu naszego zespołu z rozgrywek regionalnych, w czasie banicji w Klasie A. W sezonie 2001/02 TG Sokół pokonał Sawę u siebie 2:0 oraz przegrał w wyjazdowym meczu 2:5. W kolejnym sezonie Sokół odniósł rekordowe zwycięstwo 12:1 nad piłkarzami z Soniny, pokonując ich także w Soninie 4:0. Ogólny bilans spotkań to 5 zwyciestw sokołowskich piłkarzy i jedno Sawy. Bilans bramek jest bardzo korzystny dla sokołowskich zespołów: 32:7.

Prawdopodobnie najlepszym sezonem piłkarzy Sawy był ten poprzedni, w którym sezon zakończyli na wysokim drugim miejscu w Klasie Okręgowej, ustępując pola jedynie Jedności Niechobrz. Drużyna z Soniny przez szereg lat występowała w Klasach A i B, jednak wygląda na to, że od sezonu 2009/10 Sawa zadomowiła się na stałe w “Okręgówce”.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
6 odpowiedzi
  1. henry

    Niech trener przydzieli solidnego “plastra” Maćkowi Poradzie,bo to chyba najgroźniejszy z ich zawodników.Inaczej w pałę.

  2. kibol

    A bedzie jakiś PKS ??? Czy na krzywy ryj?
    Przynajmniej jakiś zdezelowany Autosan z Trzebosi.
    Jakiegoś wuwuzela bierzemy i ogień.