Wyjazd seniorów do Stobiernej

Seniorzy Sokoła rozegrają już jutro kolejną, piątą ligową kolejkę, w której zmierzą się na wyjeździe z KS Stobierna. Rywal jest naszym piłkarzom całkiem dobrze znany – w przeszłości w Stobiernej grywali zawodnicy z Sokołowa. W tym roku sytuacja się odwróciła, a barwy Sokoła reprezentuje dwóch wychowanków klubu ze Stobiernej – Michał Bal i Michał Szczygieł. Zapowiada się ciekawe spotkanie, liczymy na dobry występ naszej drużyny! Początek spotkania na stadionie w Stobiernej o godzinie 17:00.

Ubiegły sezon pokazał, że KS Stobierna jest wymagającym rywalem dla Sokoła, o czym świadczą dwie wysokie porażki sokołowian 2:5 i 1:6, i choć oba spotkania rozpoczynały się od prowadzenia naszej drużyny, to rywale konsekwentnie wykorzystywali nasze błędy i nadrabiali straty. Obecny bilans bezpośrednich spotkań naszych zespołów to 12:19 na korzyść Stobiernej. W sześciu dotychczasowo odnotowanych meczach raz górą byli piłkarze Sokoła, dwukrotnie padały remisy, trzykrotnie ze zwycięstwem kończyli spotkania nasi najbliżsi rywale, którzy rozpoczęli obecny sezon podobnie jak Sokół – posiadamy identyczny bilans bramkowy i punktowy, jak KS Stobierna.

W tym sezonie KS Stobierna zanotowała 2 zwycięstwa, remis i porażkę, inaugurując rozgrywki od remisu z Startem Brzóza Stadnicka (0:0). Oprócz tego nasi rywale pokonali na wyjeździe Orzeł Wólka Niedźwiedzka (2:1) i Jedność Niechobrz (1:0), ulegając tylko i wyłącznie na wyjeździe mocnemu Jaworowi Krzemienica w ostatniej kolejce (1:2).

Co do transferów drużyny ze Stobiernej, to można odnotować to, że w tej rundzie zespół opuścił utalentowany Michał Uram, który próbuje swoich sił w IV-ligowej Kolbuszowiance. Zespół poszerzył kadrę o swojego trenera Krzysztofa Furdaka, który w poprzedniej rundzie na boisku reprezentował Orzeł Wysoka Głogowska (jednocześnie będąc szkoleniowcem KS Stobierna). Do zespołu powrócił ponadto doświadczony 36-letni Wiktor Bal (prywatnie brat Michała Bala). Nie zapominamy oczywiście o silnych punktach zespołu, w tym Adamie Fabińskim, który jest zaliczany do grona najlepszych bramkarzy w naszej lidze. Tak czy inaczej, oby jutrzejszy dzień okazał się szczęśliwy dla naszych piłkarzy. Byłoby to piękne zakończenie tygodnia po kolejnym świetnym wyniku naszych juniorów, którzy wygrywają mecz za meczem! Takich samych rezultatów życzymy także naszym seniorom.

Jeszcze dziś o punkty walczą: Dynovia z Wisłokiem Strzyżów oraz LKS Trzebownisko z KS Dąbrówki. Oba spotkania rozpoczęły się o godzinie 16:00.

Program 5 kolejki Klasy Okręgowej:

sobota (06.09)

Dynovia Dynów – Wisłok Strzyżów 2:2 (1:1)
Grodziszczanka – KP Zabajka 0:2

niedziela (07.09)

KS Stobierna – TG Sokół Sokołów (17:00)
Astra Medynia Głog. – Stal II Rzeszów (17:00)
Resovia II – Bratek Bratkowice (17:00)
LKS Trzebownisko – KS Dąbrówki (17:00)
Start Brzóza Stad. – Jawor Krzemienica (17:00)
Orzeł Wólka Niedźw. – Jedność Niechobrz (17:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź
  1. Tim

    No i lanie… Brakuje mi charakteru w Waszej drużynie, w I połowie byliście lepsi. Za szybko zwieszone głowy potem. Powodzenia.