Wyjazdowe zwycięstwo! Dramatyczny mecz w Rakszawie!

Po dzisiejszym meczu w końcu udało się zdobyć trzy punkty! Punkty niezwykle ważne, bo wywalczone na wyjeździe w Rakszawie! Prawo do dobrego nastroju będzie miał Karol Nowak, który ustrzelił Włókniarzowi hat-tricka. Udany debiut w naszych barwach zaliczył Piotr Piechniak, który ukoronował swój mecz pięknym, precyzyjnym trafieniem z rzutu wolnego. Gola dla naszego zespołu zdobył również Stanisław Pruś! Wierzymy, że to dopiero początek dobrych wiadomości z ligowych boisk.  Ostatecznie w Rakszawie skończyło się na 5:3 dla Sokoła, choć mecz był niezwykle nerwowy i pełen walki.

Od pierwszych minut Sokół narzucił swoje tempo gry i mimo dogodnej okazji Huberta Kucy w pierwszych minutach nie udało się rozpocząć od prowadzenia. Po faulu, który odgwizdał sędzia zawodów przed szansą na zdobycie gola stanął zawodnik Włókniarza. I wykorzystał ją po akcji zespołu i ładnego strzału w okno bramki. Na szczęście jednak kolejne minuty przyniosły sytuacje bramkowe dla Sokoła, chociaż w międzyczasie bywało bardzo groźnie. Potknięcie naszego obrońcy o mało nie zakończyło się utratą kolejnej bramki. Na szczęście dla naszego zespołu swoimi umiejętnościami popisał się Karol Nowak, który minął bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy. Na 2:1 dla TGS podwyższył Stanisław Pruś po dograniu piłki od Karola Nowaka w pole karne. Entuzjazm w naszym zespole zmniejszył drugi gol dla Włókniarza zdobyty po zamieszaniu w polu karnym Sokoła i po przerwie sokołowianie musieli zaczynać od zera. W międzyczasie było blisko skopiowania  bramki Prusia, jednak tym razem zabrakło precyzji młodego Huberta Kucy. Dwukrotnie ładnymi interwencjami popisał się ponadto nasz bramkarz – Grzegorz Kwiecień, który wyciągał niebezpieczne strzały z naszej bramki.

Po przerwie udało się ponownie wyjść na prowadzenie, a to po strzale Karola Nowaka, jednak radość Sokoła nie trwała zbyt długo, bo ładnym strzałem popisał się zawodnik Włókniarza, który z około 20 metrów huknął w kierunku naszej bramki, a piłka wpadła tuż obok słupka i po raz kolejny mieliśmy remis. I wtedy to, blisko 15 minut przed końcem spotkania po faulu na naszym zawodniku blisko pola karnego do strzału podchodzi Piotr Piechniak, który precyzyjnym uderzeniem daje naszej drużynie po raz kolejny prowadzenie. Warto zwrócić uwagę na tego zawodnika, gdyż jego zagrania dały Sokołowi dużo spokoju w defensywie. Piechniak udowodnił swoją wartość, zaliczył bardzo udany debiut, co dobrze wróży w kolejnych meczach. Wynik na 5:3 ustalił ustalił Karol Nowak, który ma już na koncie 8 trafień!

Wypada pochwalić zespół za dużo walki w dzisiejszym spotkaniu! Dwie asysty zanotował ponadto Dominik Węglowski. Pozostali piłkarze również włożyli dużo siły w zwycięskim meczu. Włókniarz grał bardzo twardy futbol, co zakończyło się ostatecznie masą nerwów i wieloma żółtymi kartkami dla tego zespołu. W drugiej połowie przez jeden z fauli boisko opuścił zawodnik Włókniarza. Niestety nie obyło się bez czerwonej kartki dla naszego zawodnika. Odważna decyzja Kwietnia po wyjściu z bramki i zablokowaniu strzału rywala i równie kontrowersyjna sędziego, który pokazał mu za zagranie ręką czerwoną kartkę sprawiły, że chociaż udało się zapobiec utracie bramki, to trzeba było skupić się na utrzymaniu korzystnego rezultatu. Na szczęście Krystian Dec jako zmiennik Kwietnia nie miał wiele pracy i pierwsze ligowe zwycięstwo stało się faktem!

Przypominamy, że kolejne spotkanie już w środę, a gramy z KS Stobierna (u siebie, 25 września o godzinie 16:00). Zapraszamy wszystkich do wspierania naszego zespołu! Dziękujemy też licznej grupie naszych sympatyków, którzy pojawili się na trybunach stadionu w Rakszawie!

Włókniarz Rakszawa – TG Sokół 3:5 (2:2)

Bramki dla TG Sokół: Karol Nowak (3x), Stanisław Pruś, Piotr Piechniak (z rzutu wolnego)

Skład TG Sokół: G.Kwiecień (cz.k.) – Ł.Dec, D.Pietroński, M.Darocha, P.Piechniak, D.Węglowski, H.Kuca (L.Ciupak), K.Kozak (D.Pieniek) , K.Kołodziej, S.Pruś, K.Nowak (K.Dec)

Galeria meczowa – wkrótce

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź