Z Dąbrówkami o rewanż za jesień

Jutrzejszy mecz będzie kolejną okazją do rewanżu za nieudaną jesień. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie zespół KS Dąbrówki, któremu właśnie jesienią ulegliśmy 0:1. W niedzielnym meczu to jednak Sokołów będzie gospodarzem, a drużynę stać na zwycięstwo. To dałoby kolejne bardzo ważne punkty, być może również awans o kilka pozycji w tabeli. Początek meczu o godzinie 15:30. Zbiórka zawodników o 14:30. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny!

Po znakomitym starcie na wiosnę apetyty wzrosły i chociaż nie jesteśmy jeszcze na bezpiecznej pozycji w tabeli, to większość naszych kibiców liczy jutro na trzy punkty. Rywal punktów zbyt łatwo nie odda, a zespół z Dąbrówek charakteryzuje się tym, że w lidze traci niewiele bramek (27), więc to zadanie nie będzie należało do najprostszych. Wśród większych “niespodzianek” z poprzedniej rundy można wyliczyć wygraną Dąbrówek w Krzemienicy (1:0) i remis w Dynowie (1:1). Podłańcucki klub zremisował również ze Stalą II w Rzeszowie. Sam klub tuż przed wiosną nieco przemeblował kadrę, zmienił się także trener. Tomasz Szmuc, który dotychczas szkolił piłkarzy z Dąbrówek odszedł do Żołyni, a w jego miejsce pojawił się Andrzej Skiba, który w przeszłości trenował m.in. Orzeł Przeworsk. Kilku graczy zastąpiono nowymi, a wśród nich (zgodnie z informacją z serwisu klubu) pojawili się Artur Przybyła (pomocnik, 1977), Eryk Kot (napastnik, 1994), Jacek Wojtan (1990), Mateusz Wierzbicki (obrońca, 1993), Paweł Guty (pomocnik/napastnik) i Wacław Łuksik (pomocnik, 1978).

Najskuteczniejszym zawodnikiem Dąbrówek w tym sezonie jest Arkadiusz Babka (6 bramek). Pozostałych dwóch najskuteczniejszych zawodników jesieni w Dąbrówkach – Kędzierski i Szmuc opuścili zespół przed rundą wiosenną. Siła ataku jutrzejszych rywali Sokoła będzie więc pewną zagadką, tym bardziej, że KS Dąbrówki rozegrał jedynie mecz z Iskrą Jawornik (u siebie) wygrywając 2:0. W poprzedniej kolejce podopieczni Andrzeja Skiby pauzowali.

Jeszcze dzisiaj rozegrane zostaną trzy spotkania z naszej grupy Klasy Okręgowej:

Głogovia – Stal II Rzeszów 1:1
Iskra Jawornik Polski – Piast Nowa Wieś 2:0
Sawa Sonina – KS Stobierna 3:2

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
5 odpowiedzi
    1. oelk23

      widzę, że ktoś ma tu ból dupy, że sokołów potrafi jednak wygrywać. na wygraną pracuje każdy zawodnik na boisku 🙂