Z liderem z Głogowa o przełamanie!

Seniorzy swoje kolejne ligowe spotkanie rozegrają na własnym stadionie. Po mniej lub bardziej pechowych wiosennych występach będzie okazja do poprawienia sobie humorów, ale przed nami wyjątkowo trudny mecz, bo naszym przeciwnikiem będzie Głogovia, która co prawda występuje w roli beniaminka, ale w tej chwili jest chyba najpoważniejszym kandydatem do awansu do IV ligi. Co potwierdza zresztą tabela, w której klub z Głogowa Małopolskiego dość wyraźnie wyprzedza kolejne drużyny. Początek spotkania już w niedzielę o 16:00 na naszym stadionie. Zapraszamy! Informujemy także, że w kasie biletowej w cenie 25 złotych będzie można nabyć pamiątkowe kubki Sokoła, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego dla naszej Akademii.

O tym, że tegoroczny skład Głogovii do słabeuszy nie należy już wiemy. W szeregach niedzielnego rywala występują piłkarze o całkiem rozpoznawalnych w regionie nazwiskach, jak chociażby mający za sobą występy w ekstraklasowej Cracovii Mateusz Rzucidło. Wychowanek Stali Rzeszów jest jednocześnie najbardziej doświadczonym zawodnikiem Głogovii, a oprócz niego głogowskich seniorów reprezentują znany z występów w III-ligowej Resovii Bartosz Bereś i solidni ligowcy tacy jak Kamil Kawa, Patryk Wiącek, Mateusz Dec, Kamil Kawa, Patryk Wiącek, Norbert Opoń, Maciej Staroń czy Artur Kadłubkiewicz, a to tylko część z zawodników, których możemy kojarzyć z piątoligowych boisk.  Oprócz tego warto wspomnieć o trenerze Głogovii – Krzysztofie Korabie, który w przeszłości występował w barwach naszego klubu.

Jeśli chodzi o zimowe transfery Głogovii, do ekipy lidera Klasy Okręgowej dołączyli 20-letni pomocnik Wojciech Grygiel (z Resovii II), 27-letni pomocnik Norbert Opoń (Crasnovia Krasne), 22-letni Miłosz Linek i 21-letni Dawid Siudy (Czarni Oleszyce). Ponadto definitywnie został pozyskany wypożyczony wcześniej z Astry Medynia Głogowska 24-letni Michał Jaśkiewicz.

Drużynę z Głogowa opuścili natomiast Artur Żmuda (KP Zabajka) i Łukasz Maca (Kolbuszowianka).

Jak do tej pory Głogovia przegrała w lidze tylko trzy razy, w tym niedawno w Dąbrówkach 0:1 (łącznie bilans spotkań 12-3-3 i 39 punktów). Z kolei bilans bramkowy świadczy o dobrej defensywie głogowian – 40:20. Jesienią w konfrontacji Sokoła i Głogovii niewiele brakowało do małej niespodzianki – Sokół przez długi okres czasu radził sobie w Głogowie bardzo dobrze i prowadził 1:0, ale ostatecznie po dwóch słabszych momentach w obronie Głogovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę i z Głogowa wyjechaliśmy bez zdobyczy. Miejmy nadzieję, że mecz z liderem będzie dla nas punktem zwrotnym, w którym uda się przełamać, zaliczyć pierwsze wiosenne zwycięstwo, chociaż należy sobie zdawać sprawę z tego, że to spotkanie będzie wymagało od Sokoła naprawdę sporo sił.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia naszej drużyny z trybun! Zaczynamy w niedzielę 17 kwietnia o 16:00!

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów MałopolskiGłogovia Głogów Małopolski

(niedziela 17 kwietnia, 16:00, w Sokołowie)

Zbiórka zawodników: 15:00

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com