Z Resovią II o rewanż za jesień

W sobotnie popołudnie o 16:00 Sokół zagra z drugą drużyną Resovii, której jesienią ulegliśmy w Rzeszowie 1:4. Dobrzy technicznie młodzi piłkarze z Rzeszowa są sąsiadem Sokoła w tabeli i tracą do naszej drużyny zaledwie jeden punkt, co oznacza, że przed nami ważny mecz, który może na koniec sezonu zadecydować o tym, kto znajdzie się wyżej w tabeli. Zapraszamy wszystkich na trybuny naszego stadionu! Zbiórka zawodników o 15:00.

Drużyna prowadzona przez Rafała Rajzera tradycyjnie (jak co rundę) przeżyła drobną rewolucję kadrową. Rzeszowskie rezerwy opuścił jeden z bohaterów ostatniego meczu z Sokołem – Kamil Słoma. Strzelec dwóch bramek jesiennego meczu trafił do najbardziej utytułowanego polskiego klubu – Ruchu Chorzów. Oprócz niego Resovię II opuścili też obrońca Miłosz Kowalski i napastnik Mirosław Kmiotek (obaj Wisłoka Dębica) oraz pomocnik Hubert Put (Astra Medynia Głogowska). Do kadry dołączył natomiast szereg młodych zawodników SMS Resovia. Warto podkreślić rolę graczy trzecioligowego pierwszego zespołu, którzy regularnie wspomagają młodszych kolegów swoją obecnością, tak jak podczas ostatniego meczu na boisku pomagał Resovii były gracz naszego klubu – Łukasz Świst. Tradycyjnie na widowisko wpłynie obecność w szeregach Sokoła wychowanków Resovii – braci Sławomira i Patryka Świstów, Piotra Codello i Tomasza Głowackiego.

Oprócz walki na froncie piątej ligi, Resoviacy walczą na dwóch innych frontach – w III lidze pierwszy zespół toczy batalię o baraże do II ligi z Motorem Lublin i Stalą Rzeszów, natomiast w I lidze podkarpackiej juniorów starszych Resoviacy walczą o premiowane awansem do Centralnej Ligi Juniorów miejsce z Ekoballem Sanok.

Szansą Sokoła powinno być w tym meczu doświadczenie, własne boisko i chęć rewanżu za jesień. Nasz sobotni rywal nie będzie jednak łatwym rywalem, co potwierdzają tegoroczne wyniki Resovii II w lidze. Ta, po 20 spotkaniach ma niezły bilans meczowy: 9 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek i minimalnie przechylony na plus bilans bramek 43:42. Nietrudno jednak zauważyć, że w meczach wyjazdowych na trawiastych boiskach młodzi rzeszowianie radzą sobie trochę słabiej (bilans 3-1-6, bramki: 18:28). Z dotychczas rozegranych wiosennych spotkań Resovia II wygrała dwa mecze na własnym boisku (3:1 z Przybyszówką) i w hokejowym stylu Trzebownisko (7:3). W ostatniej kolejce zwycięską domową serię “pasiaków” przerwała Grodziszczanka, która wywiozła z Rzeszowa punkt i zremisowała na bocznym boisku przy Wyspiańskiego 2:2. W wiosennych wyjazdowych meczach Resovia dwukrotnie uległa rywalom – najpierw 0:2 Bratkowi Bratkowice, a następnie 2:3 KS Dąbrówki.

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów MałopolskiResovia II Rzeszów

(sobota 30 kwietnia, 16:00, w Sokołowie)

Zbiórka zawodników: 15:00

 

Program 21. kolejki Klasy Okręgowej (seniorów):

sobota 30 kwietnia
TG Sokół Sokołów Małopolski – Resovia II Rzeszów (16:00)
KS Stobierna – Błażowianka Błażowa (14:00)
Dynovia Dynów – Głogovia Głogów Małopolski (17:00)
LKS Trzebownisko – Bratek Bratkowice (17:00)

niedziela 1 maja
Grodziszczanka – Wisłok Czarna (12:00)
KS Dąbrówki – KS Przybyszówka (14:00)
Wisłok Strzyżów – Sawa Sonina (15:00)
Astra Medynia Głogowska – Strumyk Malawa (16:00)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com