Z Zimowitem w drodze po awans

 

Do końca zmagań naszej ligi zostały tylko trzy kolejki. Kolejny mecz Sokołów będzie szczególnie ważny, gdyż niedzielne zwycięstwo z Zimowitem niemal zapewni naszej drużynie ligowy awans! Gramy na własnym stadionie, dlatego też prosimy naszych kibiców o wsparcie na meczu! A potyczka z gośćmi z Zalesia już za dwa dni, o godzinie 15:00. Zapraszamy!

Zimowit to dobrze znana naszym sympatykom drużyna, która jeszcze do niedawna rywalizowała z Sokołem w lidze okręgowej. Mamy nadzieję, że z drużyną pod wodzą naszego byłego zawodnika – Arkadiusza Westwalewicza spotkamy się jeszcze nie jeden raz właśnie na tym szczeblu rozgrywek. Póki co jednak, Zimowitowi nie do końca wiedzie się w lidze, więc faworytem będzie z całą pewnością TG Sokół.

Dodatkowo w niedzielę o 14:00 kibice spotykają się w parku w celu krótkiej dyskusji na temat odtworzenia sokołowskiego młyna, a następnie maszerując w grupie na stadion. Więcej o planach naszych kibiców na ich stronie.

A jak zapowiada się najbliższa kolejka? Niecodziennie, bo już w sobotę otworzy ją spotkanie Bratka z Granitem. Drużyna z Wysokiej Strzyżowskiej może okazać się trudnym przeciwnikiem dla kandydata do awansu. Z czołówki teoretycznie Bratek ma najtrudniejszą drogę do awansu, gdyż obok Granitu, ekipie z Bratkowic przyjdzie się zmierzyć z nieobliczalnym Plonem Klęczany oraz na wyjeździe z Aramixem w Niebylcu.

Najciekawiej zapowiada się mecz w Niebylcu, gdzie zawita Herman. Obie drużyny mogą jeszcze wskoczyć na podium, a przy potknięciu Bratka i Piasta mogą jeszcze liczyć na awans! Spodziewamy się więc niezwykle zaciętego pojedynku, a wszystko zweryfikuje boisko w niedzielę o 14:00.

Emocjonująco zapowiada się też mecz w Pstrągowej, gdzie Czarni, z nożem na gardle biją się o pozostanie w A-klasowym gronie. Po zwycięstwach nad Koroną Rzeszów i Zabajką, gospodarze z całą pewnością będą zdeterminowani by urwać punkty Piastowi z Nowej Wsi.

Oprócz tego dojdzie do pojedynku Iskry Zgłobień z Victorią Budy Głogowskie. Obie drużyny z pewnością liczą jeszcze na cud. Najgorszym możliwym wynikiem dla obu drużyn będzie na pewno remis. Korona Rzeszów spotka się natomiast z KP Zabajka. Trudno jednak wskazać kto może być tutaj górą. Spotykają się ze sobą w końcu dwie nieobliczalne drużyny.

Formalnością dla Plonu będzie prawdopodobnie mecz z Sokołem Grodzisko. Sokół pożegnał się już z nadziejami na utrzymanie ligowego bytu w Klasie A. Plonowi z kolei zależy na utrzymaniu go. Do tego jednak będą dla ekipy z Klęczan niezbędne trzy punkty w meczu z outsiderem.

Nasi juniorzy zmierzą się jutro o godzinie 11:00 i 13:00 z młodzieżowcami Strugu Tyczyn (w Tyczynie). Trzymamy kciuki za naszymi zawodnikami i liczymy na punkty, po dobrych występach w ostatnich meczach!

Na głosy dot. wyboru hasła na szaliku Sokoła czekamy do końca dzisiejszego dnia.

MECZE (SOBOTA, NIEDZIELA 15-16 CZERWCA)

Sobota (15 czerwca)
Klasa O: Strug Tyczyn – TG Sokół (11:00) – juniorzy starsi
Klasa O: Strug Tyczyn – TG Sokół (13:00) – juniorzy młodsi

Niedziela (16 czerwca)
Klasa A: TG Sokół – Zimowit Rzeszów (15:00) – seniorzy

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com