Z Resovią II o poprawę humorów!

W drugiej kolejce rundy wiosennej Sokoły zmierzą się z Resovią II na jej boisku. Będzie to okazja do rehabilitacji za nieudany ostatni mecz z Grodziszczanką. Start o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną murawą na Wyspiańskiego. Zbiórka o 9:00 na naszym stadionie – wyjazd o 9:15.

W poprzedniej rundzie w Sokołowie w meczu obu zespołów padł bezbramkowy remis. Wcześniej dwukrotnie lepsi byli Sokołowianie, a w tej chwili oczywiście liczymy na szybkie otrząśnięcie się po ubiegłotygodniowej porażce i choć jutro będziemy mieć do czynienia w głównej mierze z młodymi graczami, to warto wyjść na jutrzejsze spotkanie z dodatkową motywacją, bo jak pokazuje historia, o niespodzianki w lidze jest dość łatwo, a rezerwy Resovii niekoniecznie należą do najłatwiejszych rywali, co pokazuje chociażby nasz remis na własnym boisku.

Póki co, młodzi Resoviacy zajmują z 20 punktami 11 miejsce, a wiosnę zaczęli od wyjazdowej wygranej w Krzemienicy z Jaworem (1:0). Jutrzejszy mecz odbędzie się na pewno w medialnym cieniu derbów Rzeszowa pomiędzy pierwszą Resovią i Stalą. Dla nas na pewno jednak nie będzie on sprawą marginalną. Należy pamiętać, że chociaż na dzień dzisiejszy Sokół i drużyny z dołu tabeli odgradza bezpieczny “bufor” w postaci kilku oczek, to punkty w pierwszych kolejkach wniosłyby więcej spokoju. Poza tym Sokoły mają jeszcze coś do udowodnienia, dlatego trzymajmy kciuki za nasz zespół!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com