Większość drużyn powoli może już zacząć myśleć o starcie ligi. Nie inaczej jest w Sokołowie. A liga rusza już 11 sierpnia, a zagramy w Trzebownisku przeciw miejscowemu LKS-owi.

Pod znakiem derbów

Status “szczególnego” będą miały w nowym sezonie cztery spotkania. Tradycyjnie, sporo emocji wzbudzą mecze derbowe przeciw KS Stobierna. Obie drużyny od kilku sezonów prowadzą dramatyczne boje, a w kadrze Sokoła jest kilku graczy rodowodem ze Stobiernej.
Oprócz meczów z KS-em, kibicom dojdzie kolejny warty odnotowania punkt w terminarzu. Będą nim starcia z Orłem Wólka Niedźwiedzka. Sąsiedzi z gminy, chociaż nie byli wymieniani w gronie faworytów do ligowego awansu, zostawili ostatecznie w tyle Stal Łańcut i Wisłok Czarna i po trzech sezonach przerwy, ponownie zawitali do Klasy Okręgowej, ustępując w tabeli jedynie Włókniarzowi Rakszawa..
Z którym to mecze także od lat cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród kibiców. Włókniarz także powraca po nieco dłuższej przerwie, a ostatnio, rywalizował z Sokołem w Okręgówce w sezonie 2013/2014.

Zmiany, zmiany, zmiany

Przed startem rundy jesiennej doszło do sporej liczby roszad. W Niechobrzu pracę zakończył po 6 latach Marek Kramarz, którego zastąpił Sebastian Kłeczek. Do zmian na posadzie trenera doszło też w Malawie, gdzie z drużyną pożegnał się Adam Wałczyk. Do tego nastąpił transfer wewnątrz ligi. Z Wisłoka Strzyżów do Zaczernia przeniósł się inny trener – Łukasz Kłeczek, którego w Strzyżowie zastąpił Andrzej Paszek.
Jeśli chodzi o transfery zawodników, to w przyszłym sezonie nie zobaczymy na boiskach Okręgówki drugiego i trzeciego najskuteczniejszego strzelca minionego sezonu. Marcin Dudek (z Błękitu) i Dominik Pikiel (ze Strugu) dołączyli do IV-ligowego Izolatora. Klub z Boguchwały jak widać dość mocno upodobał sobie rzeszowską Klasę Okręgową, co rzecz jasna nie oznacza, że naszemu królowi strzelców – Michałowi Uramowi zabraknie rywali w walce o obronę tego tytułu.
Najbardziej aktywna latem wydaje się być Głogovia, która pozyskała m.in. występującego w Sokołowie jesienią Michała Chmiela. Oprócz niego, do ekipy z Głogowa dołączył Bartosz Złamaniec (Wisłok Czarna), Maciej Hajkowicz (Raniżovia), Sebastian Cynar (SMS Resovia) i Piotr Szkolnik (Izolator). Transfer tego ostatniego wydaje się być najgłośniejszym transferem tego lata w naszej grupie. Warto dodać, że w Głogowie występuje już kilku graczy z przeszłością gry w Sokole, a takie nazwiska jak Piotr Codello i Łukasz Świst są dobrze kojarzone wśród sokołowskich kibiców.
Rolę Dominika Pikiela będzie próbował przejąć Kamil Żuczek, który dołączył do kadry Strugu po grze w Izolatorze. Drużynę Orła Wólka Niedźwiedzka najpewniej wzmocni Dawid Pieniek, którego pamiętamy z występów w TGS w jesieni 2013/2014, a od tamtego momentu były już Sokół występował w Górnovii.

Kto faworytem?

Na pierwszy rzut oka faworytem wydaje się być Głogovia, przynajmniej na papierze. Nie wszystkie kluby odkryły jednak wszystkie karty, a co pokazał poprzedni sezon, zwycięski dla Korony Rzeszów – w praktyce awansować może ktoś inny. Na pewno mocne w dalszym ciągu będą drużyny Wisłoka, Jedności, Strumyka i Strugu. Niespodziankę mogą sprawić zwycięzcy Klas A – Włókniarz i KS Zaczernie. Jak zaprezentuje się Sokół? Liczymy na jeszcze lepszy sezon niż poprzedni. Nasza drużyna ulega stopniowemu odmładzaniu, a co pokazał poprzedni sezon – zakończyło się to wysokim, szóstym miejscem. A co można powiedzieć o reszcie ekip? Ciężko powiedzieć. Liga robi wrażenie wyrównanej i mocnej.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com