Zabrakło charakteru, ale walczymy dalej!

Niewielkie boisko w Zabajce i drużyna KP okazały się nie do przejścia. Sokół po słabym meczu uległ piłkarzom z pod Głogowa na ich terenie 1:3 (1:2). Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają prawie stuprocentowej skuteczności, bo z obu stron sytuacji bramkowych było w przeciągu meczu tyle, co na lekarstwo, a sam mecz nie porywał poziomem widowiska. Jedynym strzelcem bramki dla Sokoła był Michał Bal.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych akcji Sokoła, które nie zakończyły się jednak celnym strzałem na bramkę, dzięki czemu mogliśmy mieć nadzieję, że mimo niepełnego składu uda się powalczyć o punkty na terenie rywala. Jednak to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie – zamieszanie i nerwowość w naszym polu karnym wykorzystał Marcin Siciarz, który tuż sprzed linii szesnastego metra pokonał Grzegorza Kwietnia, dla którego niestety nie był to ostatecznie najlepszy mecz. Wyrównanie przyszło bardzo szybko, z ostrego konta przymierzył Michał Bal i nadzieje na dobry wynik meczu odżyły. Tuż przed końcem pierwszej połowy złe ustawienie naszego bramkarza wykorzystał Krzysztof Pastuła i do szatni Sokoły schodziły z jednobramkową stratą.

Po przerwie w dalszym ciągu było widoczne to, co w dzisiejszym meczu raziło najbardziej – nie było tak naprawdę klarownych sytuacji do oddania strzału, brakowało dokładności oraz widać było, że wąskie boisko zwyczajnie nie leży naszej drużynie. Miejscowi braki techniczne nadrabiali z kolei ambicją, która niedługo przed końcem spotkania ustalili wynik meczu na 1:3. Na nasze nieszczęście nie skończyło się na złym wyniku – urazu doznał Piotr Darocha i Dominik Pietroński, którym wypada życzyć szybkiej regeneracji, a o wczorajszym meczu należy po prostu zapomnieć, ponieważ już we wtorek zmierzymy się w ostatnim meczu rundy z zespołem Astry, który zaczął ostatnio dość niespodziewanie regularnie punktować.

Warto pokazać, że mecz z KP Zabajka był wypadkiem przy pracy i na własnym boisku Sokół po raz kolejny pokaże się z dobrej strony i zakończymy rundę jesienną w dobrych nastrojach! Być może dzięki temu uda się także powrócić na ligowe podium (Sokół ma punkt straty do KP Zabajka). Warto włożyć jeszcze trochę wysiłku w ostatni ligowy mecz i pokazać się na zakończenie naszym kibicom z jak najlepszej strony!

Dyskusja meczowa (forum)

KP Zabajka – TG Sokół 3:1 (2:1)

Bramki: M.Siciarz (7′), K.Pastuła (39′), T.Sondej (82′) – M.Bal (12′)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień, S.Świst, T.Brzychczy, D.Pietroński (83′ K.Berkowicz), M.Darocha, P.Codello, P.Darocha (42′ B.Bandura), B.Mika (46′ Ł.Dec), Ł.Nizioł, K.Nowak

[leagueengine_show_season_match lid=1 sid=29 mid=1209]

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=29 type=all start=2014-11-08 end=2014-11-09 date=show time=show order=ASC text_date=Data text_time=Godzina text_home=Dom text_away=Wyjazd text_score=Wynik]

Derbowe spotkanie LKS Trzebownisko – KS Stobierna zostało przełożone na 15 listopada na wniosek drużyny gości.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com