Zainaugurowaliśmy Ligę Mateusza Cetnarskiego!

Na 3 miejscu zakończyli pierwszy turniej dla Żaków Młodszych zawodnicy grupy U-8 naszej Akademii! W lidze, na którą składają się cztery turnieje, w czterech różnych miastach znalazły się dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Nadzieje Mielec, SOSiR Nowa Dęba, Kolbuszowianki oraz oczywiście nasza. Na własnym terenie Sokoły pokazały się z dobrej strony, świetnie w bramce spisywał się Filip Baran, królem strzelców całego turnieju został Antek Skubisz (z 6 trafieniami), ale należy pochwalić wszystkich, bo przeciwnicy nie należeli wczoraj do łatwych. Naszą szkółkę reprezentowali: Bartek Mączka, Marek Kawa, Krzysiek Kuca, Karol Kuca, Antek Skubisz, Sebastian Mazgaj, Kuba Pasierb, Radek Kuca, Kuba Rusin, Bartek Ożóg, Filip Baran (bramkarz), Franek Zdeb i Karol Matuła. Więcej w rozwinięciu. Wkrótce będzie dostępna także fotorelacja z większości turniejowych spotkań.

W I turnieju Ligi Cetnarskiego wzięło udział pięć drużyn z naszego województwa. W roli gospodarza wystąpiła oczywiście Akademia Futbolu TG Sokół, którą reprezentowało łącznie trzynastu młodych piłkarzy. Do Sokołowa przyjechało oprócz tego kilkudziesięciu innych graczy, którzy reprezentowali Akademię Piłkarską Piłkarskie Nadzieje Mielec (dwie drużyny), Kolbuszowiankę Kolbuszowa i Orlik SOSiR Nowa Dęba. W turnieju wzięły więc udział szkółki piłkarskie o znacznie dłuższej historii niż nasza, dlatego było to spore wyzwanie dla naszych piłkarzy z U-8. Patronat nad sokołowskim turniejem objął burmistrz Sokołowa Andrzej Ożóg, który wraz z Tomaszem Decem przywitał na początku drużyny i oficjalnie rozpoczął turniej.

Mecze odbywały się w systemie 2 x 10 minut z lotnymi zmianami w systemie 6 zawodników z pola + bramkarz.

AF TG Sokół Sokołów Małopolski – Kolbuszowianka Kolbuszowa 7:0 (4:0)

Bramki: Antek Skubisz (2′, 3′, 16′), Sebastian Mazgaj (9′), Kuba Pasierb (14′), Radek Kuca (7′, 18′)

Było to znakomite otwarcie turnieju w wykonaniu naszej drużyny, w którym główne skrzypce grał Antek Skubisz, strzelając dla Sokołów trzy bramki. Rówieśnicy z Kolbuszowej próbowali strzelać, ale bezbłędnie w bramce zagrał wspierany przez obrońców Filip Baran.

Galeria (Kolbuszowianka – AF TG Sokół)

AF TG Sokół Sokołów Małopolski – SOSiR Nowa Dęba 1:1 (0:1)

Bramki: Sebastian Mazgaj (13′) – Szymon Kowalski (4′-z rzutu wolnego)

Mecz z SOSiR-em był bardzo wyrównany, a pierwsza bramka padła po pięknym strzale z dystansu, który trafił w sam róg bramki. Najlepszymi zawodnikami okazali się bramkarze obu drużyn, a gola na wagę punktu strzelił Sebastian Mazgaj, który mógł w końcówce pokusić się o zwycięską bramkę. Zabrakło jednak naszemu napastnikowi trochę szczęścia.

Galeria (AF TG Sokół – SOSiR Nowa Dęba)

AF TG Sokół Sokołów Małopolski – AP Piłkarskie Nadzieje I Mielec 0:2 (0:1)

Bramki: Mateusz Wójtowicz (5′, 16′)

Najtrudniejszy mecz Sokoła podczas całego turnieju (z późniejszym zwycięzcą). Sokół toczył wyrównane spotkanie z grającymi odważnie, czasami nawet ostrzej zawodnikami z Mielca. Mimo porażki gra zespołu na duży plus.

Galeria (AP Mielec I – AF TG Sokół)

AF TG Sokół Sokołów Małopolski – AP Piłkarskie Nadzieje II Mielec 6:3 (3:0)

Bramki: Antek Skubisz (6′, 7′, 16′), Radek Kuca (8′, 19′), Franek Zdeb (11′) – Oliwier Madej (13′), Tymoteusz Surowiec (14′), Maciej Mikera (17′)

W ostatnim meczu turnieju Sokół zmierzył się z nieco młodszą drużyną z Mielca. Pierwsza połowa należała do naszej drużyny, ale w drugiej połowie oba zespoły wymieniały się ciosami, a w samym meczu padło ostatecznie aż 9 bramek.

Podsumowując sam turniej możemy uznać za udany. W ciągu kilku sobotnich godzin padło aż 45 bramek! Nie zabrakło rzutów karnych, składnych akcji i pięknych bramek. Dziękujemy wszystkim zespołom, trenerom i rodzicom za obecność! Kolejny turniej już 2 maja. Liga Cetnarskiego Żaków Młodszych zagra wtedy w Nowej Dębie. Specjalne podziękowania kierujemy do Grzegorza Kwietnia, prezesa Zakładu Komunalnego w Sokołowie za organizację i ufundowanie poczęstunku dla uczestników i ich rodziców podczas turnieju  U-8.

W tym roku czekają nas także mecze innych roczników Akademii. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych profilów na Facebooku i serwisów: klubowego i Akademii.

Galeria (AF TG Sokół – AP Mielec II)

Komplet wyników:

Kolbuszowianka – APPN Mielec II 2:3 (1:1)
SOSiR Nowa Dęba – APPN Mielec I 2:2 (2:0)
APPN Mielec II – SOSiR Nowa Dęba 0:2 (0:1)
AF TG Sokół – Kolbuszowianka 7:0 (4:0)
SOSiR Nowa Dęba – AF TG Sokół  1:1 (1:0)
APPN Mielec I – APPN Mielec II 4:0 (1:0)
AF TG Sokół – APPN Mielec I 0:2 (0:1)
Kolbuszowianka – SOSiR Nowa Dęba 2:3 (1:1)
APPN Mielec I – Kolbuszowianka 5:0 (3:0)
APPN Mielec II – AF TG Sokół 3:6 (0:3)

Fotorelacja

cz. I (Otwarcie turnieju)
cz. II (AP Mielec II – Kolbuszowianka)
cz. III (AP Mielec I – SOSiR Nowa Dęba)
cz. IV (SOSiR Nowa Dęba – AP Mielec II)
cz. V (Kolbuszowianka – AF TG Sokół)
cz. VI (AF TG Sokół – SOSiR Nowa Dęba)
cz. VII (AP Mielec II – AP Mielec I)
cz. VIII (AP Mielec I – AF TG Sokół)
cz. IX (AF TG Sokół – AP Mielec II)

Tabela:

 

Kadra AF TG Sokół U-8 na sobotni turniej Ligi Cetnarskiego:

Bartek Mączka, Marek Kawa, Krzysiek Kuca, Karol Kuca, Antek Skubisz, Sebastian Mazgaj, Kuba Pasierb, Radek Kuca, Kuba Rusin, Bartek Ożóg, Filip Baran (bramkarz), Franek Zdeb, Karol Matuła

Kadra KKS Kolbuszowianka Kolbuszowa:

Krystian Wilk, Bartosz Paczkowski, Przemysław Fryc, Gabriel Buczek, Jakub Salach, Kamil Sułek, Eryk Wilk, Kacper Wilk, Krystian Kośmider, Paweł Miłek, Jakub Michałek

Kadra APPN Mielec I:

Kamil Kolano, Jakub Ząbek, Dominik Ziółko, Filip Rusin, Mateusz Wójtowicz, Michele Selo, Aleksander Sito, Patryk Jackowski, Jan Szwaja, Kamil Robak, Olaf Skopiński, Marta Madej, Oskar Tyniec

Kadra APPN Mielec II:

Oli Durda, Kuba Rybak, Nikoś SzadySzady Nikoś, Maciej Mikiera, Tymek Surowiec, Olek Madej, Bartek Ortyl, Maja Miłoś, Miłosz Nycek, Kuba Lubaś, Alek Wilk, Kuba Pipała

Kadra Orlik SOSiR Nowa Dęba:

Mateusz Kizior, Filip izior, Maciej Kopeć, Krzysztof Kamiński, Szymon Kowalski, Benjamin Bednarski, Paweł Kaczmarczyk, Marcin Flis, Bartosz Wilk, Kacper Serafin, Kacper Barcal

 

Strzelcy sokołowskiego turnieju Ligi Cetnarskiego Żaków Młodszych

6 bramek

Antek Skubisz (AF TG Sokół Sokołów Małopolski)

4 bramki

Radek Kuca (AF TG Sokół Sokołów Małopolski)
Kamil Robak (APPN I Mielec)

3 bramki

Kacper Barcal (SOSIR Nowa Dęba)

2 bramki

Krystian Wilk (Kolbuszowianka)
Mateusz Wójtowicz, Jan Szwaja, Oskar Tyniec (APPN I Mielec)
Maciej Mikera, Tymoteusz Surowiec i Oliwier Madej (APPN II Mielec)
Sebastian Mazgaj (AF TG Sokół Sokołów Małopolski)

1 bramka

Kuba Pasierb, Franek Zdeb (AF TG Sokół Sokołów Małopolski)
Filip Rusin, Michele Selo, Patryk Jackowski (APPN I Mielec)
Jakub Michałek, Bartosz Paczkowski (Kolbuszowianka)
Filip Kizior, Bartosz Wilk, Maciej Kopeć, Szymon Kowalski (SOSiR Nowa Dęba)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com