Zasłużeni dla TG Sokół

Karol de Rüdenstein Rampelt

(ur. ? – zm. 1913) Jeden z członków-założycieli założonego w listopadzie 1894 roku sokołowskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego, jego pierwszy prezes. Miejscowy notariusz, wieloletni członek i asesor Rady Miejskiej, komisarz miasta i reprezentant Sokołowa w Radzie Powiatu.

Bolesław Chodziński

(ur. 1849 – zm. 1919) Pierwszy zastępca prezesa Sokoła, późniejszy burmistrz miasta, lokalny przywódca opozycyjnego nurtu demokratycznego, wieloletni  nauczyciel i dyrektor sokołowskiej Kasy Zaliczkowej.

Jan Osiniak

(ur. 1920 – zm. 1980) Działacz i zawodnik, jeden z członków-założycieli ZKS Związkowiec Sokołów oraz KS Sokołowianka. Jeden z ważniejszych zawodników sokołowskich zespołów, a w późniejszym czasie także szkoleniowiec.

Tadeusz Śmietana

(ur. 1907 – zm. 1995) Zawodnik i działacz sokołowskich drużyn. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowym zespole Zorzy Sokołów, a w późniejszym czasie zaangażował się w działalność Sokoła – przed wojną jako zawodnik – po wojnie angażował się w życie sokołowskiej piłki już jako kibic i działacz sportowy.

Tadeusz Łuszczki

(ur. 1922 – zm. 1974) Wieloletni zawodnik, trener zespołu seniorów i juniorów oraz działacz sokołowskich klubów. Współzałożyciel Związkowca i Sokołowianki. Zaangażowany w budowę Pawilonu Sportowego. Nawiązał też kontakty z drużynami ze Związku Radzieckiego. Jeden z inicjatorów i organizatorów meczu m.in. z Karpatami Lwów.

Teodor Piękoś

(ur. 1920 – zm. 2004) Od najmłodszych lat zaangażowany był w działalność sportową, jeden z inicjatorów powojennej odbudowy sportu w Sokołowie. Były prezes  klubu, jeden z członków-założycieli Sokołowianki.

Stanisław Chorzępa

(ur. 1934) były zawodnik Spójni Sokołów, późniejszy działacz sokołowskich klubów, jeden z członków-założycieli Sokołowianki, późniejszy prezes Sokołowianki.

Kazimierz Stawiarski

były (powojenny) wieloletni prezes sokołowskich klubów oraz jeden z członków-założycieli Związkowca, później także Sokołowianki.

Jan Bieńkowski

(ur. 1957) wieloletni prezes Sokołowianki, później Sokołaa, wcześniej zawodnik zespołu. Były prezes rzeszowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, później także Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Za jego prezesury sokołowskie zespoły z sukcesami występowały m.in. w rozgrywkach IV ligi.

Tadeusz Piela

(ur. 1940) były zawodnik sokołowskich drużyn i wieloletni prezes. W latach 70-tych działał w klubie jako działacz sportowy, gdzie występował pod licznymi funkcjami – m.in. kierownika zespołu seniorów. Za jego kadencji historyczny sukces w postaci awansu do I ligi podkarpackiej wywalczyły sokołowskie zespoły juniorów.

Na podstawie książki “W biało-niebieskich barwach. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Sokołowie Małopolskim i jego dziedzictwo 1894-2004”