Zasłużona porażka z Resovią

Nie udała się Sokołowi podroż do Rzeszowa, gdzie niestety ulegliśmy rezerwom Resovii 1:4 (1:1). Był to mecz, w którym pełno było niedokładności i błędów z naszej strony, co wykorzystywał młody rzeszowski zespół. Jedyną bramkę zdobył w niedzielnym spotkaniu Tomasz Brzychczy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Michała Urama. W kolejnym meczu pora na przełamanie drużyny, która pokaże pełnię swoich umiejętności!

Od samego początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze, którzy przecinali podania Sokołów i uniemożliwiali swobodne rozegranie piłki naszym zawodnikom. Przewaga Resovii utrzymywała się przez kolejne 20 minut, a gdy w momencie uspokojenia sytuacji Sokół rozpoczął powracać do gry i kontrolować sytuację na boisku nagła strata na własnej połowie zainicjowała groźną sytuację, która zakończyła się celnym strzałem. Nieco później udało się wyrównać stan meczu, a egzekutorem okazał się Tomasz Brzychczy, który otrzymał piłkę po dośrodkowaniu Michała Urama. W międzyczasie Sokół próbował zagrażać bramce Resovii, ale strzały głową szybowały nad poprzeczką, a inne uderzenia raczej nie sprawiały kłopotów golkiperowi miejscowych. Najgroźniejsze uderzenie oddał dla Sokoła w pierwszej połowie Piotr Codello, którego strzał piękną paradą wybronił bramkarz rezerw.

Po zmianie stron nie udało się narzucić przeciwnikowi swojego stylu gry, a co gorsza po kolejnym własnym błędzie Sokół stracił kolejną bramkę. To podcięło skrzydła naszej drużynie, a młoda ekipa rywala grała po prostu dobrze i chociaż TGS wykazywał jeszcze ochotę na wyrównanie, to Resoviacy umiejętnie kontrowali i zaaplikowali tuż przed końcem meczu kolejne dwie bramki.

Był to niestety najsłabszy mecz naszego zespołu w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy, a w kolejnym meczu będzie szansa na poprawienie sobie i kibicom nastrojów.

Resovia II – TG Sokół Sokołów Małopolski 4:1 (1:1)

Bramki: K.Słoma (41′, 81′), K.Skuba (50′), D.Pikiel (90’+1)- T.Brzychczy (43′)

Skład: G.Kwiecień, P.Świst, S.Świst, T.Brzychczy, M.Wilk, M.Uram, P.Codello, M.Smężeń (46′ B.Mika), T.Głowacki, P.Darocha (68′ M.Rząsa), M.Rak

Galeria meczowa (wkrótce)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com