Zawitamy do starych znajomych. TGS w drodze do Sędziszowa

To będzie już trzecia gra kontrolna tej zimy w wykonaniu Sokołów. Po udanym rozruchu w Jarosławiu z Płomieniem w tamtym tygodniu nasi ligowcy zwyciężyli również w Rzeszowie z KS Przybyszówka. Teraz pora na trzecich na sparingowej liście – piłkarzy Lechii Sędziszów Małopolski. Lider dębickiej Okręgówki będzie z pewnością bardzo wymagającym rywalem. Ale o tym za moment.

Nadrabiamy zaległości

Nie było okazji opisać sparingu numer 2. W tym – minionej soboty pokonujemy 1:4 znaną nam z ligi drużynę KS-u Przybyszówka. Na listę strzelców wpisali się: Konrad Panek (trzykrotnie), a jedno trafienie dołożył Sebastian Rodzeń. Skład naszej drużyny jest do podejrzenia na samym końcu tego wpisu. Kolejne, ligowe już starcie czeka nas przeciwko podopiecznym trenera Kamila Kawy już 30-go kwietnia.

Lechia idzie jak burza

Przyjrzyjmy się teraz naszym najbliższym przeciwnikom. Lechia jesień zakończyła na fotelu lidera, z jednym punktem przewagi nad Smoczanką Mielec (z którą sparowaliśmy we wcześniejszych międzysezonowych przerwach).

Sędziszowianie brylują też w sparingach – zaczęli od dwóch solidnych zwycięstw – nad rezerwami Wisłoki Dębica (0:3) i czwartą drużyną krośnieńskiej Klasy O – byłym trzecio- i czwartoligowcem – Cosmosem Nowotaniec – aż 7:0. To dużo mówi o Lechii. W Sędziszowie na poważnie wzięli się za walkę o 4. ligę, w której grali w sumie całkiem niedawno – zaledwie rok temu.

Jak się okazuje, swoją cegiełkę przyłożył tutaj wychowanek Lechii, a ograny na wyższym poziomie Dariusz Frankiewicz. Ten powrócił na stare śmieci latem ubiegłego roku, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Co ciekawe, zastąpił na trenerskiej ławce bardzo doświadczonego szkoleniowca – Jakuba Słomskiego, który w tej chwili pracuje z czwartoligową Głogovią. Przypomnijmy jeszcze krótko historię trenera Lechii, który.. jeszcze w sezonie 2003/2004 bił się z Sokołem i Izolatorem w Klasie Okręgowej w barwach Kolejarza/Igloopolu Dębica. Następnie szybki awans sportowy – Korona Kielce, Kolejarz Stróże, Siarka Tarnobrzeg i przede wszystkim – Resovia. To gracz z drugoligową przeszłością i epizodem w greckim trzecioligowcu – Dóxa Kranoúlas.

W sędziwym wieku

Wielokrotnie mieliśmy wcześniej okazję grywać ze sobą w lidze, i to od samych początków powojennych rozgrywek – mecze z Błyskiem, Unią, Spartą, a później Lechią należały do najcięższych, bo Sędziszowianie mieli przez lata mocną drużynę. Lechia jest też jednym z najstarszych klubów sportowych w naszym województwie, a za 2 lata, będzie okazja do świętowania 110 lat działalności. Sędziszów to też sekcja ciężarów – istniejąca od początku lat 70-tych. Także z sukcesami. Dla piłkarzy maksimum okazała się trzecia liga.

KS Przybyszówka – TG Sokół Sokołów Małopolski 1:4 (1:2)

Bramki: Gospodarze (10′) – Sebastian Rodzeń (30′), Konrad Panek (45′, 80′, 88′)

Kadra TGS: Grzegorz Kwiecień, Łukasz Surowiec – Dominik Pietroński, Hubert Serwatka, Rafał Lelek, Bartosz Grzesik, Daniel Ziobro, Sebastian Rodzeń, Patryk Sobuś, Konrad Panek, Kamil Sidor, Testowany 1, Testowany 2, Marcin Uram, Kamil Jagusiak, Testowany 3.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com