Zmiany w sztabie Akademii!

W ostatnim czasie nastąpiły zmiany w sztabie trenerskim naszej Akademii Futbolu. Do grona szkoleniowców Sokoła dołączyli: Dorota Ślusarczyk oraz Sebastian Walicki, którzy przejmą od trenera Tomasza Brzychczego najmłodsze grupy wiekowe sokołowskiej Akademii. Więcej informacji o nowych trenerach Akademii można w rozwinięciu wpisu.

Obie postaci od dłuższego czasu związane są z naszym miastem i miejscowymi szkołami, w których na co dzień pracują. Szczególnie bogatym piłkarskim CV może pochwalić się Dorota Ślusarczyk, która jako piłkarka występowała w roli pomocnika na szczeblu Ekstraligi w barwach Cisów Nałęczów oraz Pogórza Kraków (z którym dwukrotnie wywalczyła wicemistrzostwo kraju). Z kolei już jako szkoleniowiec prowadziła wojewódzką kadrę młodziczek i kobiecą drużynę Sokoła Kolbuszowa Dolna, z którą zanotowała awans do I ligi.

Sebastian Walicki, drugi z świeżo upieczonych trenerów Akademii jest wychowankiem Sokołowianki i wieloletnim zawodnikiem sokołowskich drużyn. Nie będzie to trenerski debiut Sebastiana Walickiego, który w przeszłości prowadził już młodzieżowe grupy Sokoła, a w sezonie 2010/2011 w duecie z Grzegorzem Grossem trenował drużynę seniorów naszego klubu.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com