Znamy pucharowego rywala. Zagramy z Orłem!

Jak donosi portal 90minut, rywalem Sokoła w rundzie wstępnej Pucharu Polski (Podokręgu Rzeszów-Dębica) będzie nasz lokalny rywal – Orzeł Wólka Niedźwiedzka. Mecz rozpocznie się prawdopodobnie 3 września o 17:00 na stadionie w Wólce Niedźwiedzkiej.

Los sprawia, że z Orłem zmierzymy się w tym roku aż trzy razy. Pierwszy mecz rozegraliśmy w Pucharze Burmistrza, w którym pokonaliśmy rywala skromnym 1:0. Pod koniec września zmierzymy się (również w Wólce Niedźwiedzkiej) w meczu ligowym. Mimo tego, że mecze Okręgowego Pucharu Polski posiadają nieco niższą rangę od meczu Klasy Okręgowej, to zapowiada się ciekawe spotkanie, na którym (o ile dopisze pogoda) nie powinno zabraknąć widzów.

Historia potyczek obu zespołów w Pucharze Polski rozpoczyna się prawdopodobnie w sezonie 2005/06, kiedy to w II rundzie Sokół pokonał na wyjeździe Orzeł 3:0 i na tym historia się kończy. Dotychczas Sokół i Orzeł pozostają bez większych sukcesów pucharowych. Największym sukcesem sokołowskiej drużyny jest zwycięstwo w Pucharze Polski w trzech powiatach: rzeszowskim, dębickim i mieleckim z 1951 roku, co można traktować równorzędnie z aktualnym Okręgowym Pucharem. Wtedy to sokołowianie pokonali między innymi Resovię i Stal Rzeszów oraz Gwardię Mielec i Dębica. Powtórzenie tego sukcesu byłoby niesamowitym sukcesem, czego oczywiście życzymy naszym zawodnikom, jednak jest to zadanie trudne (równoczesna gra w lidze).

Runda wstępna została podzielona na 21 par, w których zagrają:

Błażowianka Błażowa Jawor Krzemienica
GKS Niebylec KP Zabajka
Trzcianka Trzciana Galicja Chmielnik
Bodzos Podgrodzie Lechia Sędziszów
Kamieniarz Golemki Brzostowianka Brzostek
Strug Tyczyn Dynovia Dynów
Czarnovia II Czarna Borowiec Straszęcin
Sokół Siedliska Bogusz Wisłok Strzyżów
Piast Wadowice Górne Start Wola Mielecka
Złotniczanka Złotniki Ostrovia Ostrowy Baranowskie
Kolorado Wola Chorz. Radomyślanka Radomyśl
Włókniarz Rakszawa Stal II Rzeszów
KS Dąbrówki Astra Medynia Głogowska
KS Stobierna Resovia II
Bratek Bratkowice Jedność Niechobrz
Orzeł Wólka Niedźw. TG Sokół
Start Brzóza Stad. Grodziszczanka
Zryw Dzikowiec Wilga Widełka
Kłos Kawęczyn Błękitni Ropczyce
Czarni Trześń Sokół Kolbuszowa Dln.
Monis Bielowy Igloopol Dębica

Jak widać, mecz Orła i Sokoła to nie jedyne potyczki zespołów wewnątrz naszej grupy rozgrywkowej. Bezpośrednio ze sobą zagrają Dąbrówki z Astrą, Stobierna z Resovią II, Bratek z Jednością i Start z Grodziszczanką. Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka graczy Dynovii, Zabajki, Wisłoka i Jawora, którzy trafili na zespoły z Klasy A.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com