Zwycięski remis. TG Sokół w finale!

Jest szansa, że uda się naszym piłkarzom powtórzyć ubiegłoroczny sukces w postaci Pucharu Burmistrza. Ostatnią przeszkodą będzie jednak solidna drużyna Orła Wólka Niedźwiedzka. Nie obyło się bez nerwowych momentów, a wynik meczu z Herkulesem Trzebuska okazał się kluczowy, gdyż szlagierowe spotkanie z Górnovią zakończyło się remisem 1:1. Tak czy inaczej, naszym piłkarzom gratulujemy awansu, a naszym rywalom dziękujemy za grę! Okazję do gry z seniorami Sokoła dostali dwaj młodzi zawodnicy – Grzegorz Cisek oraz Bartosz Mika.  Obu graczom życzymy samych sportowych sukcesów i tego, że w przyszłości zagoszczą w kadrze seniorów na stałe! Ich debiuty można zaliczyć z pewnością jako udane!

Pierwszy mecz Sokoła  rozpoczął się nieco wcześniej niż zaplanowano i choć początek meczu był dość nerwowy, to w 17 minucie prowadzenie Sokołom daje Krzysztof Kozak po mocnym strzale z dystansu, a do przerwy wynik podwyższył bezpośrednio po strzale z rzutu wolnego Karol Nowak, jednak drobny kiks spowodował, że po zmianie stron Herkules wyszedł z niebezpieczną akcją i mimo kontrowersji odnośnie tej kontry, zdobył kontaktowego gola na 2:1. Wynik spotkania ustalił Piotr Bies, który wbił futbolówkę do siatki zespołu z Trzebuski (po asyście Kołodzieja). Nasz zespół przeprowadził jeszcze kilka dobrych akcji, było kilka okazji  do podwyższenia wyniku. Gra zespołu nie wyglądała jeszcze jak powinna, ale przed naszym zespołem jeszcze długa droga i dużo czasu do poukładania wszystkich elementów gry przed nowym sezonem. Jak się okazało, dwubramkowe zwycięstwo nad Herkulesem okazało się kluczowe w turnieju.

Herkules Trzebuska – TG Sokół 1:3 (0:2)
Bramki dla TG Sokół: Krzysztof Kozak, Karol Nowak, Piotr Bies

Na drugi mecz czekało wiele osób, a to z racji tego, że mecze z Górnovią zawsze były traktowane wyjątkowo. Były również niezwykle zacięte. Nie inaczej było i dzisiaj, bo gra była ostra. Niestety, momentami zbyt ostra, jednak świadczy to o determinacji z obu stron. Mecz niezwykle ważny również, jeśli chodzi o sam turniej, bo decydujący o pierwszym miejscu w grupie i finale.

Pierwszą groźną sytuację w meczu przeprowadzili piłkarze z Sokoła po rajdzie Karola Nowaka, jednak Górnovię przed utratą gola uratował pewnie spisujący się dzisiaj między słupkami zespołu z Górna Tomasz Zabłocki. Świetną szansę na zdobycie bramki niedługo potem miał również Łukasz Nizioł, jednak i tym razem bramka dla Sokoła nie padła, a piłka uderzona przez naszego zawodnika odbiła się od poprzeczki. Pierwsi z bramki cieszyli się jednak piłkarze Górnovii i Sokół schodził do przerwy przy wyniku 0:1, co premiowało Górnovię. W drugiej połowie mecz był niezwykle zacięty, pełen walki, jednak o końcowym wyniku zaważyła ostatecznie jedna skuteczna akcja Karola Nowaka, który po strzale spoza pola karnego wymusił kapitulację bramkarza z Górna. Było również kilka sytuacji, w których zabrakło niewiele do kolejnych bramek dla Sokoła. Bliski szczęścia był między innymi Dominik Węglowski, ale gracze przeciwnika również zagrażali naszej bramce, która była jednak dobrze strzeżona przez Krystiana Deca.

Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1 (0:1) i jest to drobne pocieszenie dla kibiców, bo w przyszłym sezonie ominą nas gminne derby z Górnovią, która w przyszłym sezonie będzie występować w okręgu stalowowolskim (Klasa A). Oba mecze, szczególnie ten drugi z Górnovią to dobre sprawdziany przed startem rundy jesiennej. Miejmy nadzieję, że oba spotkania mimo, że krótkie (2x 25 minut), zaprocentują w przyszłości.

Cieszą występy naszych młodych zawodników, którzy w tej chwili stanowią duży procent kadry seniorów i to oni, z dużym bagażem doświadczenia będą w przyszłości stanowić o sile piłki nożnej w naszym mieście.

Górnovia Górno – TG Sokół 1:1 (1:0)
Bramki dla TG Sokół: Karol Nowak

Kadra TG Sokół na fazę grupową: K.Dec, D.Węglowski, Ł.Kościółek, L.Ciupak, Ł.Dec, P.Bies, K.Kołodziej, P.Dec, K.Kozak, H.Kuca, Ł.Nizioł, M.Marszał, Karol Nowak, G.Cisek, B.Mika

O awansie TG Sokół zaważyła liczba bramek w pierwszym meczu. Górnovia wygrała z Herkulesem w pierwszym meczu naszej grupy tylko 1:0 i to ostatecznie zaważyło o awansie TGS do finału. Miejmy nadzieję, że za dwa tygodnie stadion w Nienadówce po raz kolejny okaże się dla nas szczęśliwy a nasi piłkarze rozegrają świetny mecz, tym razem z Orłem Wólka Niedźwiedzka. Rok temu, finalistą była drużyna Górnovii, która w tym roku zagra o trzecie miejsce z Zorzą Trzeboś.

W drugiej grupie, tak jak już jest wspomniane awansował Orzeł, który najpierw pokonał drużynę gospodarzy – Plantatora 4:1. Emocji przysporzyło drugie spotkanie Plantatora Nienadówka – z Zorzą Trzeboś, których kibice lekko mówiąc nie przepadają zbytnio za sobą. Górą okazał się zespół z Trzebosi, który wygrał spotkanie 3:1. W decydującym o finale meczu, po dość zaciętym spotkaniu Orzeł ostatecznie pokonał Zorzę 1:0,  chociaż do awansu potrzebny był jedynie remis. Oba zespoły jednak bardzo ambicjonalnie podeszły do rywalizacji, co dla jednego z zawodników zakończyło się pechową kontuzją. W związku z tym piłkarzowi Zorzy życzymy szybkiego powrotu na ligowe boiska.

Wyniki:
Grupa A:
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Plantator Nienadówka 4:1
Zorza Trzeboś – Plantator Nienadówka 3:1
Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Zorza Trzeboś 1:0

Grupa B:
Górnovia Górno – Herkules Trzebuska 1:0
TG Sokół – Herkules Trzebuska 3:1
TG Sokół – Górnovia Górno 1:1

Turniej finałowy (za dwa tygodnie)
Finał: TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźwiedzka
o 3 miejsce: Górnovia Górno – Zorza Trzeboś
o 5 miejsce: Plantator Nienadówka – Herkules Trzebuska

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com